09.05.2017

1. důvod: léto váš zdravotní stav nijak neovlivní

Teplé počasí nemá žádný vliv na hojení po estetických operacích. Kosmetické operace jsou aseptické, při správném postupu regenerace nedochází k infekčním komplikacím. Pokud byste se však vystavovala nadměrnému teplu, to by se mohlo například projevit většími otoky v operované oblasti. Váš zdravotní stav tedy bude stabilizovaný, pokud budete postupovat podle pokynů svého lékaře. Někteří lékaři doporučují několikadenní pobyt v nemocnici v klimatizovaném pokoji. Bude to pro vás příjemnější.

2. důvod: pooperační režim je stále stejný

Léčba bude probíhat tedy úplně stejně, jako kdybyste podstoupila zákrok v kterémkoliv jiném měsíci. Lékař Esthé vás samozřejmě bude informovat o postupu léčby a zdůrazní vám, co máte dělat, aby vše proběhlo bez komplikací. Je známé, že byste se měla vyvarovat pobytu v příliš teplém prostředí a slunění jizev.

3. důvod: jak je to tedy s opalováním?

Můžete se bez problémů začít opalovat, když jsou jizvy zakryté nebo namazané krémem s vysokým opalovacím faktorem, je možné se slunit již po sejmutí náplastí. Použijte co nejvyšší faktor. Krém s UV faktorem 50 je naprosto v pořádku. Doporučujeme nejdříve za 3 týdny po operaci. Avšak pobyt na sluníčku v plavkách můžete podstatě dříve. Samotné jizvy bez UV ochrany začněte opalovat až po jejich vyblednutí, což trvá několik měsíců. Pokud byste chtěla navštívit solárium, nezapomeňte si jizvy zakrýt náplastí.

Obecně se radí, že každá jizva na kůži by se měla chránit do jejího vyzrání. Což je tedy dle lokalizace půl roku až jeden rok.

4. důvod: koupání si také užijete

Koupat se můžete i po plastické operaci prsou. Pokud jsou rány sešité nylonovými stehy, doporučujeme rány nenamáčet až do jejich odstranění. Jestliže jsou rány sešity vstřebatelnými stehy, potom se můžete osprchovat ihned po 4 dnech. My zdůrazňujeme, že záleží především na typu operace. Jizvy bývají po operaci prsou průměrně 4 týdny zakryté prodyšnými náplastmi, pod kterými se dobře hojí. Je vhodnější tedy rány pouze sprchovat a nekoupat. V podstatě jsou však rány za 2 týdny zahojené.

Důležité vědět: plastické zákroky, které raději nechte na chladnější období

Určité kosmetické operace jsou zkrátka v létě nepříjemné oproti jiným a chladnějším měsícům. Jako příklad uvádíme nošení elastického prádla v horkém počasí po liposukcích. Rozsáhlejší liposukce je tedy příjemnější podstoupit mimo letní měsíce, i když samotný zákrok v tomto období nevadí. Řada pacientů preferuje provést tyto zákroky v létě například s ohledem na svou dovolenou. Na místě je tedy zmínit i to, že i v tomto případě nemá teplo nepříznivý vliv na hojení.

Náš argument pro zvětšení prsou:

„V minulosti v letních měsících klesal zájem o operace, jelikož mezi lidmi se zažil mýtus, že v létě není provádění plastických zákroků vhodné. Není to pravda.“

„Nedoporučil bych snad jen zmenšování prsou, abdominoplastiky nebo větší liposukce, kdy se nosí kompresní prádlo ve větším rozsahu a když je opravdu teplo, může to být nepříjemné a docházet například k zapařování, kvůli němuž se pak zákroky hůře hojí. Pokud jde o jizvy, ty doporučuji vystavovat slunci až po roce.“ říká plastický chirurg z kliniky Esthé MUDr. Ondřej Měšták Ph.D.

S čím vám na klinice poradíme?

Diskusní fóra vám nedají dostatek informací, jako slova od plastického chirurga. Domluvte si nezávaznou konzultaci a nechte si poradit ještě dnes. Na klinice estetické medicíny vám poradíme nejen s implantáty, ale dozvíte se i další podstatné informace, například i to, jak plastika prsou dlouho vydrží.

« Zpět na aktuality
4 důvody, proč jít na plastiku prsou v létě

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: