07.09.2017

Neinvazivní odstranění podbradku – Belkyra

 Plnost v oblasti podbradku je relativně častý problém se kterým přicházejí pacienti do ordinace plastického chirurga. V mnohých případech je tento nález spojený s celkovou nadváhou, ale příčinou může být i genetická dispozice. Nová metoda Belkyra nabízí neinvazivní možnost konturování dolní části obličeje pouze pomocí injekcí, která je ověřená a bezpečná.BELKYRA  je estetický postup, který se nazývá injekce Kybella ve Spojených státech a injekce Belkyra v Kanadě a je schválený FDA a Health Canada jako bezpečná injekční látka, která se používá k redukci a potenciální eliminaci tuku pod bradou. Cílem je neoperační a neinvazivní odstranění dvojité brady.

 

 

Belkyra - nechirurgické injekční řešení odstranění tuku ve spodní části obličeje uzpůsobené individuálně každému pacientovi. (zdroj: archiv společnosti Allergran)

Vhodná indikace

Do současnosti byla standardním zákrokem pro tvarování této oblasti liposukce, nejlépe ultrazvukem nebo laserem asistovaná, která vedla k odstranění přebytečné tukové tkáně, ke zpevnění kůže a ke zvýraznění okraje dolní čelisti. U pacientů spíše s nadbytkem kůže a poklesem kůže obličeje je možností úpravy lifting obličeje a krku.

Kontraindikace a rizika

Jako každý kosmetický zákrok nese určitá rizika, které jsou ale vzhledem k miniinvazivitě zákroku velmi omezené. K tomuto zákroku nejsou vhodní pouze pacienti s výraznějšími tzv. platysmálními pruhy. Ošetření Belkyra je bezpečné jak dokládá certifikace FDA.

Byly provedeny rozsáhlé studie na tisících pacientech, které ukázaly srovnatelné bezpečnostní parametry při porovnání s jinými metodami jako např. výplně kyselinou hyaluronovou. Přesto doporučuji provádět léčbu tímto prostředkem pouze u odborníků s výbornou znalostí anatomie obličeje, včetně nervů a cév. Injekce do blízkosti lícního nervu by mohla vést k jeho poranění a ovlivnění jeho funkce, zejména v oblasti úst. Může také dojít ke vzniku zatvrdlin v oblasti aplikace.

 

 

Pro nejlepší efekt se doporučuje více po sobě následujících ošetření. (zdroj: archiv společnosti Allergran)

Průběh ošetření

Aktivní účinnou látkou Belkyry je kyselina deoxycholová, která bezpečně rozpustí tukovou tkáň a přirozené čistící procesy těla ji odstraní z dané oblasti. Látka naruší membrány buněk a dojde k jejich prasknutí. Tím se aplikace této metody liší od hubnutí, u kterého dochází pouze ke zmenšování tukových buněk. Při užití přípravku Belkyra dojde k jejich kompletnímu odstranění bez redukční diety a zároveň je zaručeno, že se do dané oblasti nevrátí.

Při první konzultaci před zákrokem plastický chirurg posoudí nález a doporučí počet ošetření, který se pohybuje mezi třemi a šesti s odstupem minimálně šesti týdnů. Už při první návštěvě je možné provést první ošetření. To se dělá většinou v místním znecitlivění, po aplikaci znecitlivujícího krému a aplikací asi deseti až dvaceti injekcí do dané oblasti. Přípravek je třeba rovnoměrně rozložit do celé oblasti. Celé ošetření trvá asi dvacet až třicet minut a je minimálně bolestivé. Zákrok je vhodný pro muže i ženy a může se provádět v létě i v zimě.

Jak funguje Belkyra
Belkyra  je syntetická forma deoxycholové kyseliny, přirozeně se vyskytující látky nacházející se v žlučníku a žaludku. Pomáhá rozbít a absorbovat tuk, který jíme. Belkyra  je prostě syntetická forma žluči, kterou vyrábíme přirozeně, a může tak také účinně rozbít a eliminovat přebytečné tukové buňky. Protože tělo rozpozná molekulu kyseliny deoxycholové jako přirozeně se vyskytující látku, snadno se vyplaví spolu s rozbitými tuky bez jakýchkoli negativních účinků na tělo.

Před/Po v případě odstranění podbradku pomocí aplikace Belkyry u 39 leté pacientky.  (zdroj: archiv společnosti Allergran)Před/Po v případě odstranění podbradku pomocí aplikace Belkyry u 35 leté pacientky. (zdroj: archiv společnosti Allergran)

Bezprostředně po výkonu/ošetření

Z kliniky pacient může odjet sám, doprovod nepotřebuje. Po zákroku doporučuji do druhého dne klidový režim. Na několik dní také doporučuji nosit elastickou masku, která pomáhá tvarování dané oblasti a působí proti otoku. Z kliniky pacient může odjet sám, doprovod nepotřebuje.

Doporučený pozákrokový režim

Nepříjemnosti v období po aplikaci je různě dlouho trvající otok dané oblasti, až několik týdnů. Mohou se také vyskytnout modřiny, které se vstřebají během několika dní.

Do běžného pracovního režimu se člověk vrací dle průběhu, zejména stran otoku, hned druhý den, nebo po několika dnech. Plnou fyzickou zátěž doporučuji po 2 týdnech.

Před/Po v případě odstranění podbradku pomocí aplikace Belkyry u 34 letého pacienta. Tento zákrok je velmi často vyhledáván právě muži. (zdroj: archiv společnosti Allergran)

Před/Po v případě odstranění podbradku a zeštíhlení spodní části obličeje pomocí aplikace Belkyry u 55 leté pacientky. (zdroj: archiv společnosti Allergran)

Výsledný efekt

Výsledným efektem zákroku je vytvarování oblasti brady včetně stažení kožního krytu a zvýraznění kontur dolní čelisti. Není třeba kombinovat s jiným ošetřením.

« Zpět na aktuality
Neinvazivní odstranění podbradku – Belkyra

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: