07.09.2017

S věkem se vráskám na čele nevyhne nikdo. Některá  jich má více, některá méně, ale bojují s nimi všechny. Ostatně metod, jak je odstranit, je dnes celá řada. Mezi nejnovější patří vypnutí čela pomocí endoskopických implantátů Endotine.

K odstranění vrásek na čele můžeme využít jednak neinvazivní metody, např. botoxové injekce, vyhlazení pomocí vlastního tuku, tzv. lipotransfer, nebo laserovou terapii. Nepoužívá se při nich skalpel a doporučují se zejména ženám ve věku od třiceti do čtyřiceti let, kdy vrásky nejsou příliš hluboké a pleť je ještě dost pružná.

„Další efektní metodu představuje zvednutí obočí pomocí endoskopického browliftu. Probíhá to následovně: Z drobných vpichů ve vlasech se uvolní kůže čela i obočí až k očnicovým obloukům, zvedne se nahoru a zafixuje se drobnými vstřebatelnými fixatéry ve tvaru kotviček. Celá operace trvá přibližně 45 minut a patří mezi nejmodernější metody operace čela,“ vysvětluje Karel Urban, plastický chirurg kliniky Esthé.

Radikálnější variantou tohoto zákroku je tzv. front lift neboli zvednutí čela v celkové šíři od spánkových partií, obočí a střední části čela včetně uvolnění úponu u kořene nosu. I tato operace se provádí endoskopickou metodou a nejčastěji ji využívají ženy ve věku od padesáti do šedesáti let.

Po operaci se hlava zafixuje obvazem, který si pacientka musí ponechat alespoň 5 dní. Po čtrnácti dnech se z ranek odstraní stehy a operovaná žena se může vrátit ke svému obvyklému životu, po měsíci dokonce i ke sportování. Vrásčité čelo a povolené obočí začalo trápit naší pacientku v několika posledních letech, doktor Urban ji doporučil jemnější variantu zákroku.

A jak přesně operace probíhala?

Doktor Urban si pečlivě zakresluje dráhy a rozteče malých řezů ve vlasech nad čelem.

. Své úlohy se ujímá anesteziolog a za pár vteřin pacientka klidně spí.

Při endoskopickém zákroku doktor i asistující sestra  sledují na velkém monitoru, umístěném přímo na operačním sále, jak implantáty pronikají do podkoží čela. Doktor Urban operoval metodou Endotine, díky níž není potřeba velkých řezů ani ve vlasech, ani jinde na obličeji nebo na krku. Při operaci touto metodou se navíc používají zcela rozpustné implantáty Endotine Forehead,  které kůži dokonale napnou. Kůže čela si na novou pozici rychle zvykne a zůstane na požadovaném místě i po úplném vstřebání implantátů.

Po dokončení operace lékaři ovázali čelo i celou hlavu.

 

A jak to dopadlo?

„Jsem nadšená, výsledek předčil moje očekávání “, říká naše pacientka s odstupem času na kontrole u MUDr.Urbana. Endoskopická operace čela je metoda , která obnovuje a osvěžuje výraz v oblasti očí a horních partií obličeje. Upravuje pokles obočí a vrásčité čelo pomocí odstranění nadbytků tkáně, úpravou svalů a vypnutím kůže. Nepatrné jizvy ve vlasové části a krátká doba rekonvalescence nevyřadí klienta ze společenského života. Výsledný efekt je výrazný a dlouhodobý.

« Zpět na aktuality
Lifting čela

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: