01.01.2014

Určitý stupeň asymetrie prsů je zcela normální a je doprovázejícím znakem každé ženy. Týká se nejen velikosti prsů, ale také velikosti a postavení dvorců, uložení podprsní rýhy a jiných asymetrií. Mnohé ženy si ani neuvědomují, že tato malá asymetrie prsů je podmíněna i nepravidelností hrudníku, který může být ve svém středu vpáčený nebo naopak mírně vystouplý, nebo jednostranně asymetrický. Tyto jednostranné změny tvaru hrudníku nacházíme velmi často a týkají se skloubení hrudní kosti se žebry, které vystupuje na jedné straně v podobě různě vysokého a hmatného valu. Menší deformita hrudníku způsobuje vytlačení žlázy, a tím i dvorce zevně a zapříčiňuje vjem asymetrie prsů, i když jejich velikost je téměř identická. Je jistě zajímavé, že téměř vždy je vyklenutí hrudníku na straně levé.Operace prsů - asymetrie

Podstatně méně často se však setkáváme s výraznými asymetriemi prsů, ať již vrozenými, nebo získanými. V extrémních případech může prs na jedné straně dosahovat až gigantických rozměrů, zatímco na straně druhé je v podobě jen malého nevyvinutého terčíku. Obvykle však asymetrie prsů, i když jsou výrazné, nedosahují tohoto stupně.

Příprava:

Operace nevyžaduje speciální přípravu, 3 týdny před výkonem neužívat léky snižující krevní srážlivost (Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin, antirevmatika apod.). Před operací je nutno podstoupit mammologické vyšetření. Od půlnoci před operací nejíst, nepít, nekouřit. Kůži si nemazat žádným krémem ani tělovým mlékem. Oholit podpaží. Operaci vylučuje výsev akné na kůži, ekzémy a plísně v podprsních rýhách a špatný celkový zdravotní stav.

Operace:

Korigujeme-li výraznější asymetrii prsů, řídíme se velikostí menšího prsu. Je-li dostatečně velký a správně tvarovaný, zmenšíme prs větší. Při opačném nálezu doplníme menší prs silikonovým implantátem. Často je však nutná úprava i druhého prsu, a to nejen co do hmotnosti, ale především co do uložení dvorce. Ten je totiž vždy na straně většího prsu pokleslý a musí se vysunout do úrovně dvorce prsu menšího a nevyvinutého.

Pooperační průběh:

Pokud jsou během operace zavedeny drény, odstraňují se za 24-48 hodin. 5. den po operaci je možno sejmout obvaz a obléci podprsenku. Podkožně zavedené stehy se odstraňují nejdříve při augmentaci 10.-12. den a při modelaci 17.-21. den po operaci. 5 týdnů je nutné nosit podprsenku bez kostic i v noci, po stejnou dobu nespat na břiše. Je vhodné po dobu 6 týdnů po operaci překrývat jizvy proužkem nealergizující náplasti.

Komplikace:

Komplikace po operaci asymetrických prsů mohou být obdobné, jako u všech ostatních operací prsů. Zde záleží na operačním postupu, zda provádíme redukci většího prsu, nebo naopak zvětšení prsu menšího. Opět záleží na zkušenostech plastického chirurga, jakou metodu zvolí, aby velikost prsů a jejich tvar byl z hlediska symetrie co nejpřirozenější.

 

 

 

 

 


 

 

 

operace prsů, asymetrie

Chcete více informací? Zeptejte se nás!

S Vaším dotazem můžete poslat i dvě fotografie.

Související články

Bohdan Pomahač - Laureát ceny Neuron za přínos světové vědě

plastická chirurgie Bohdan Pomahač - Laureát ceny Neuron za přínos světové vědě

Medailonek MUDr. Bohdana Pomahače

úplný článek

16.12.2014

Klinika ESThÉ partnerem České Miss 2013

plastická chirurgie Klinika ESThÉ partnerem České Miss 2013

Klinika ESThÉ je již třetím rokem oficiálním partnerem soutěže Česká Miss 2013.

úplný článek

25.3.2013

« Zpět na aktuality

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: