01.01.2014

Na naší klinice plastické chirurgie provádíme nově plastickou úpravu tvaru nosní přepážky – septoplastiku, a to v kombinaci se zevní plastickou operací nosu.Kombinovaný výkon je výhodný z hlediska provedení v rámci jedné anestézie. Spolupráce plastického chirurga a otorinolaryngologa je výhodná k provedení, jednak krásného, ale zároveň funkčního nosu. Jedná se o operační výkon v šetrné celkové anestézii, jehož cílem je úprava tvaru nosu, tvaru a postavení nosní přepážky (vyrovnání a uložení do střední linie). Výkon je prováděn v dutině nosní a nezanechává žádné viditelné zevní jizvy.

Operaci nosní přepážky provádíme tak, že na jedné straně je veden řez a odoperujeme slizničně-chrupavčitý list na obou stranách dutiny nosní. Dolním a zadním řezem uvolňujeme chrupavku, odstraníme vybočené části a snažíme se ponechat co největší části přepážky. Dále po srovnání přepážky do její střední  části, fixujeme a přišijeme v tomto rovném postavení. Na konci výkonu je nosní přepážka dále fixována tak, že jsou podélně uloženy silikonové dlažky, které stehem fixujeme a operace je ukončena nosní tamponádou. Tamponádu odstraňujeme za 48 hodin, nosní dlažky odstraňujeme 7. až 10. den. 

Operace nosní přepážky - septoplastika

Někdy doplňujeme výkon na nosní přepážce i výkonem na nosní sliznici, která při dlouhodobě vybočené přepážce zbytní. Doba rekonvalescence je individuální v délce 1 až 2 týdnů. Výsledkem, který se dostavuje přibližně za  3 týdny po operaci, je dobře průchodný nos, možnost sportovních aktivit a klidný spánek. Ve spojitosti s plastickou operací tvaru nosu je výsledkem i krásný nos.  

operace, nos, nosní přepážka

Chcete více informací? Zeptejte se nás!

S Vaším dotazem můžete poslat i dvě fotografie.

Související články

Novinky pro omlazení obličeje

plastická chirurgie Novinky pro omlazení obličeje

Naši plastičtí chirurgové se zúčastnili workshopu o novinkách pro omlazení obličeje.

úplný článek

24.6.2014

« Zpět na aktuality

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: