známý plastický chirurg

Doc.MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D.

„Nesmírně si vážím důvěry svých pacientů. Neskončím se zákrokem, dokud nevím, že jsem udělal maximum.“

Doc.MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. není jen syn slavného otce a nestora plastické chirurgie Doc. MUDr. Jana Měšťáka, CSc., vedoucího lékaře kliniky plastické chirurgie Esthé. Pověst výborného plastického chirurga získal díky své empatii k pacientům a vysoké míře profesionality. I proto je „Měšťák junior“ lékař, ke kterému se pacienti těší na kontrolu.

Jako vůbec první v České republice provedl rekonstrukci prsu po ablaci s užitím přenosu tukové tkáně obohacené o kmenové buňky.

Na naší klinice je pacienty nejčastěji žádán pro plastické operace prsou, očních víček, pro facelift a plastiky břicha, které pomohou vyřešit i nežádoucí dědičné dispozice, na něž jsou všechny diety i pravidelné cvičení krátké.

Stejně jako jeho známý otec i Doc.MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. odmítá vykonávat zákroky, které by pro pacienty neměly dostatečný efekt za cenu operace a možných jizev. Uznává naopak jen operace, u nichž ruka chirurga nezanechá viditelnou stopu.

Životopis

Doc.MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. je absolventem na 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde také získal atestaci z oboru plastické chirurgie a absolventem postgraduálního studia na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v oboru experimentální chirurgie.

Zúčastnil se i řady zahraničních stáží. Posbíral tak užitečné zkušenosti například od slavného českého plastického chirurga působícího v Bostonu, Bohdana Pomahače, který proslul díky úspěšným transplantacím obličeje. Opakovaně se byl učit v Brazílii, v Mexiku a na Novém Zélandě nebo u prof. Fu-Chan Wei a prof. Ming-Huei Chen na Taiwanu.

Jako chirurg se na klinice Esthé zabývá celým spektrem estetické chirurgie. Kromě ní pomáhá svými zkušenostmi z plastické chirurgie ženám po onkologických onemocněních s rekonstrukcemi prsů a rekonstrukcemi břišní stěny.

O své zkušenosti se podělil s posluchači kongresu brazilské společnosti plastické chirurgie v Goiania, na světovém kongresu ISAPS (International Society of Aestetic Plastic Surgery) v Ženevě, na světovém kongresu IPRAS (International Confederation of Plastic and Aesthetic Surgery Societies) v Santiago de Chile a na světovém kongresu IQUAM v Budapešti.

 • Člen týmu kliniky Esthé od roku 2013
 • Člen týmu Kliniky plastické chirurgie 1. LF UK a nemocnice Na Bulovce od roku 2008
 • Člen týmu Chirurgické kliniky 1. LF UK a nemocnice Na Bulovce 2007 - 2008
 • Člen týmu na Chirurgickém oddělení nemocnice Rakovník 2006 - 2007

Odborná činnost

 • Spoluzakladatel a člen výkonného výboru mezinárodní společnosti IPRAS – TA (Trainees Section of International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Societies)
 • Řešitelem nebo spoluřešitel čtyř výzkumných grantových projektů Interní grantové agentury Ministerstva zdravotnictví a jednoho projektu Grantové agentury Univerzity Karlovy – „Ověření možností využití vybraných hydrogelů jako osmotických tkáňových expandérů a tkáňových výplní v rekonstrukční chirurgii“, „Využití fatgraftingu při rekonstrukci prsů po segmentektomii s iradiací“, „Prognostický a prediktivní význam alternativních sestřihových variant genu BRCA1 u karcinomu prsu“, „Výzkum použití nového acelulárního biomateriálu biologického původu Xe-Derma pro rekonstrukci břišní stěny“

Členství v odborných společnostech

Česká společnost plastické chirurgie ČSL JEP

Společnost estetické a laserové medicíny ČLS JEP

International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery Societies (IPRAS)

International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS) – Candidate Member

Kurzy a certifikáty

 • Červen 2014: Advanced Bioskills Workshop - Endotine, Microaire Aesthetics, USA
 • Květen 2014: Fondazione Sanvenero Roselli: LONGING FOR BEAUTY: FILLERS, Milano, Italy
 • Únor 2014: Mentor Breast Surgery Course, Istambul, Turkey
 • Listopad 2013: Trunk flap dissection course, Nottingam University, United Kingdom
 • Červen 2011: Instructional Course for Facial Paralysis Reconstruction, Department of Plastic Surgery, Division of Reconstructive Microsurgery, Chang Gung Memorial Hospital, Linkou, Taiwan
 • Říjen 2011: Mikrochirurgický kurz, Department of Plastic Surgery, Division of Reconstructive Microsurgery, Chang Gung Memorial Hospital, Linkou, Taiwan
 • Listopad 2010: Autologous fat grafting on Celution System, Istambul, Turecko
 • 2010: Allergan National Breast Academy Course, Praha
 • 2010: Certifikát na aplikaci kyseliny hyaluronové, Allergan Medical Aesthetics Academy, Praha
 • 2010: Mentor Paragon Forum, San Francisco
 • 2010: Kurz mikrochirurgické sutury, Edukační centrum praktické anatomie, Brno
 • 2010: Plastic Surgery Harmonic Knife Master Course, European Surgical Institute, Hamburg

Ocenění

BEST CASE REPORT award in Plastic and Reconstructive Surgery - Global Open for 2013: “Breast Reconstruction after a Bilateral Mastectomy Using the BRAVA Expansion System and Fat Grafting”

Best paper: 11th IQUAM Congress And Consensus Conference “Mesenchymal Stem Cells Seeded On Cross-Linked And Non-Cross-Linked Acellular Porcine Dermal Scaffolds For Long-Term Full-Thickness Hernia Repair In A Small Animal Model”

Nejlepší přednáška: Konference experimentálního výzkumu v medicíně a jeho klinické aplikaci, Plzeň, 2011. “Testování biokompatibility modifikované Xe-Dermy® a Permacolu® na animálním modelu v rámci vývoje nové biologické acelulární matrice pro rekonstrukci břišní stěny“

Publikace o plastické chirurgii

 • Kromě klinické praxe se Doc.MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. věnuje výzkumu zejména oblasti biomateriálů, tedy jakýchsi „náhradních dílů pro lidské tělo“. Spolu se společností MEDICEM se zabývá vývojem hydrogelů pro rekonstrukce měkkých tkání a výzkumem materiálů pro rekonstrukci břišní stěny. Dále zkoumá experimentální užití kmenových buněk izolovaných z tukové tkáně. Podívejte se na výběr výsledků jeho práce, které publikuje v našich i zahraničních odborných časopisech.

Outcomes after centrifugation versus PureGraft for fatgrafting to the breast after breast-conserving therapy”, World Journal of Surgical Oncology World Journal of Surgical Oncology. 2014

Mesenchymal Stem Cells Seeded on Cross-Linked and Noncross-Linked Acellular Porcine Dermal Scaffolds for Long-Term Full-Thickness Hernia Repair in a Small Animal Model.” Artif Organs. 2013

Hyperprolactinaemia: A cause of severe postoperative complication after reduction mammaplasty.” Journal of Plastic Surgery and Hand Surgery 0 (2013)

Breast Reconstruction after a Bilateral Mastectomy Using the BRAVA Expansion System and Fat Grafting.” Plastic and Reconstructive Surgery–Global Open 

Evaluation of the long-term stability of sheath plication using absorbable sutures in 51 patients with diastasis of the recti muscles: an ultrasonographic study.” Plast Reconstr Surg. 2012

Use of Deepithelialized Flap in Mammoplasties: Simple Method With Excellent Results.” Aesthetic Plastic Surgery

MĚŠŤÁK ONDŘEJ

Objednávky ke konzultaci a informace:

tel: +420 222 868 811, mob:  +420 731 188 478

E-mail: mestak@gmail.com

Díky svým skvělým výsledkům v praxi plastické chirurgie i výzkumu je MUDr. Ondřeje Měšťáka, Ph.D. často oslovovaným odborníkem redakcemi českých médií se zájmem o rozhovor. Nahlédněte pod jeho šikovné ruce prostřednictvím těchto zajímavých článků!

Vybrali jste si pro zákrok Doc.MUDr. Ondřeje Měšťáka, Ph.D.? Chcete zjistit více informací o přesném postupu operace? Sjednejte si konzultaci v Esthé v termínu jeho ordinačních hodin.

konzultace
Pondělí16:00 - 18:00
Úterý16:00 - 18:00
Doc.MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D.
powered by Plastická-chirurgie.info

Přesvědčte se o našich výsledcích

fotogalerie
zákroků před a po

zobrazit fotogalerii

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: