28.06.2016

Jak si vybrat nejlepší prsní implantáty?

Mnoho žen se dotazuje na to, které prsní implantáty jsou nejlepší. Klinika Esthé v 85 % používá prsní implantáty MENTOR® plněných silikonovým MemoryGelem®. Jsme přesvědčení o jejich kvalitě. A to díky spokojenosti a vysokých požadavků na kvalitu. Prsní implantáty MENTOR MemoryGel® zvolilo již více než 2 miliony žen na celém světě.

Prsní implantáty MENTOR® splňují nejvyšší nároky na kvalitu i bezpečnost a jsou doporučovány pro augmentace i rekonstrukce prsou. Produkty vycházejí na základě zkušeností a poznatků z více jak dvacetiletých výzkumů. Navíc jako jedny z mála prošly náročnými kritérii na bezpečnost a kvalitu FDA (Food and Drug Administration). Získaly tedy certifikát amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv.

Jaké jsou typy prsních implantátů?

Správný výběr implantátu je velmi individuální. Aby výsledný efekt odpovídal vašim představám, musí být zvolen typ implantátu vzhledem k tělesné konstrukci. S výběrem a modelací prsou vám samozřejmě pomůže plastický chirurg. V zásadě se prsní implantáty vybírají podle několika kritérií. Především podle velikosti, tvaru základny, výšky profilu, kohezivity gelu a typu implantátů. Ty jsou buď kulaté nebo anatomické ve tvaru „kapky“ čili kapkovitý.

Kdy volit implantáty ve tvaru kapky a kdy volit kulaté implantáty?

Pro přirozený tvar prsou s plynulým přechodem jsou vhodnější anatomické prsní implantáty ve tvaru kapky. Naopak dekolt s výraznějším efektem, můžete si je představit například k tvaru při nošení podprsenky push-up, získáte s kulatými implantáty.  

Existují také výjimky, které mohou změnit celkový efekt. Například pokud je prsní žláza velmi malá, v tomto případě s kulatými implantáty může být výsledek nepřirozený. Pokud máte prsa vytvarovaná, ale ne podle svých představ, doplnit je o určitý objem a pozvednout je můžete kulatým implantátem. Přidají objem v horní části více než kapkovité. Nevýhodou velkých kulatých implantátů je to, že mohou vést k efektu, který nazýváme „Double Bubble“. Vytváří dvojité vlny na prsu. V takovém případě je lepší pro větší efekt prsou volit anatomické implantáty.

Pokud toužíte po velkých prsních implantátech v objemu 400 ml a více, anatomické implantáty vypadají v tomto případě vždy přirozeněji než kulaté. Vytvoří vám plnější dekolt, proto se také někdy nazývají kapkovité. Zaručí vám tedy přirozenější tvar prsou.

Jak dlouho prsní implantáty vydrží?

Životnost prsních implantátů není výrobcem omezena. Doporučuje se pravidlně  jednou ročně chodit na kontroly prsů.Pokud bude zjištěno porušení kontinuity implatátu, je třeba obrátit na chirurga, který posoudí a zváží případnou výměnu implantátů. Toto rozhodnutí je velmi individuální. Implantáty neustále podstupují testy kvality. Například při zátěžových testech pevnosti je obal implantátu MENTOR®, tak zvaný shell, natažen až na 450 % původní velkosti. Obal musí testem projít bez jakéhokoli poškození!

Na kontrole je pečlivě zkoumán stav implantátu, pokud obsahuje rupturu, nějakou prasklinu, v takovém případě je jednoznačná výměna. Naopak pokud je kapsulotomie a implantát není poškozen, tak je možné jej zachovat. Tuto situaci posoudí lékař kliniky Esthé.

„Vždy je to o spokojenosti ženy, některé mají implantát i 20 let. Tělo však mění své tvary a prsa též. Fyzikální zákony prostě fungují a dochází k posunu. Pak většinou ženy chtějí větší implantáty včetně modelace, nebo chtějí vyjmout implantát a provést modelaci. Vždy je to však o vzájemné konzultaci s lékařem. Doporučujeme pravidelně chodit na ultrazvuková vyšetření sono nebo mammo“ říká plastický chirurg z kliniky Esthé MUDr. Ondřej Mešták Ph.D.

Jsou bezpečné silikonové prsní implantáty?

Lékaři medicinálnímu silikonu důvěřují. V medicíně se používá déle než 50 let. Je to velmi spolehlivý, snadno sterilizovaný a biokompatibilní materiál.

Existuje záruční program na prsní implantáty?

Přední značka prsních implantátů MENTOR® například nabízí závazek formou tzv. Limitovaného záručního programu PatientCare Promise. Tento program doceňuje prioritu společnosti Mentor a to je ochrana pacientek jak před zákrokem, tak i po zákroku. Do tohoto záručního programu automaticky jsou zahrnuty všechny ženy, které podstoupily augmentaci prsou pomocí prsních implantátů MENTOR® plněných silikonovým gelem v termínu po 1. 5. 2013.

Kolik stojí zvětšení prsou implantáty?

Snad jedna z nejčastěji pokládaných otázek je směřována k ceně za plastiku prsou.  Orientační rozpětí si můžete prohlédnout ve veřejně přístupném ceníku. Výslednou hodnotu vám však stanoví plastický chirurg v průběhu konzultace.

Zajímají vás ještě další dotazy ohledně plastiky prsou a chcete na ně odpovědět? Využijte poradnu naší kliniky estetické medicíny, kde se můžete libovolně ptát na to, co vás zajímá.

« Zpět na aktuality
Jaké prsní implantáty je nejlepší zvolit?

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: