13.11.2017

Ráda bych Vám sdělila svůj příběh o tom, jak jsem se odhodlala k velkému životnímu kroku - plastice nosu.

Můj nos mě trápil už od základní školy, avšak v této době jsem byla ještě mladá na takový zákrok. V průběhu několika let jsem se na můj komplex tolik nezaměřovala, převážně díky příteli. Problém ale nastal vždy, když jsem se spatřila na fotografiích, kde můj nos vyčníval a v tu chvíli mě opět přemohl pocit, že je ošklivý, velký, špičatý.

Letos na jaře jsem se konečně rozhodla splnit si svůj dlouholetý sen. Abych si byla vědoma co plastika nosu obnáší , začala jsem si shromažďovat informace o průběhu operace a následné rekonvalescenci, pročítat různé diskuze, zkušenosti pacientek a samozřejmě bylo důležité se zaměřit i na možná rizika, která mohou nastat. Z tohoto pohledu mě to vyděsilo, ale při prohlížení rozdílů před/po operaci jsem se utvrdila v rozhodnutí rhinoplastiku podstoupit. Je zřejmé, že nikdo z mé rodiny a přátel nedokázal pochopit, co je na mém nosu špatného a snažili se mi to vymluvit, ale já si stála za svým. V tomto ohledu je důležité se nenechat ovlivnit okolím, ale řídit se vlastními pocity!

Začala jsem tedy hledat kliniku. V internetových diskuzích jsem často narážela na kliniku Esthé, kterou si pacientky pochvalovaly. Práce doktorů, kteří zde pracují se mi velmi líbila, byla přirozená a výsledky neskutečné. Přišlo ale to nejdůležitější rozhodnutí, tedy vybrat vhodného plastického chirurga. Na první pohled mi byl sympatický pan doktor Urban. Po přečtení jeho životopisu, zkušeností, recenzí a po prohlédnutí jeho práce jsem se rozhodla k němu objednat na konzultaci. Při osobním setkání ze mě spadla veškerá nervozita a obavy a hned jsem  věděla, že se mu mohu svěřit do rukou, tudíž další konzultaci u jiného chirurga jsem ani nezvažovala. Zeptal se mě, co mě trápí a následně na to mi prohlédl můj nos a řekl, co by s ním udělal. Vysvětlil mi, co plastika nosu obnáší a byl mi dán i prostor na mé dotazy. Poté už stačilo jen domluvit termín, podepsat smlouvu a odpočítávat dny k mému novému vysněnému nosu.

Operace se uskutečnila dva měsíce po konzultaci. Moje pocity? Šíleně jsem se těšila, ale zároveň tu byl i zmíněný strach a obavy. Při příchodu na kliniku mě sestřička ubytovala na pokoji, kde mě navštívil pan anesteziolog, který mi vysvětlil vše potřebné ohledně anestezie a já se začala cítit mnohem klidněji. Překvapilo mě, jak vše probíhalo rychle a tudíž nebyl ani čas na černé myšlenky. Za hodinu po příjmu už jsme šla na sál, kde na mě čekal usměvavý pan doktor Urban. Ještě jednou mi v klidu vysvětlil, co bude na mém nose dělat za úpravy, vyfotil si mě a do nosu mi zavedl čímsi napustěné tamponky. Pak už jsem si jen lehla a  poslední útržek, který si pamatuji bylo vtipkování pana anesteziologa. Po probuzení jsme se cítila velmi dobře, jediná nepříjemnost byla nutnost dýchat pusou. Otoky v mém případě nebyly tak výrazné, ale důležité je, že mě vůbec nic nebolelo! Na klinice jsem strávila dvě noci. Za tuto dobu mě doktor dvakrát navštívil, aby zjistil jak se cítím. Celý personál byl velice milý a ochotný. 

                                               

Po dvou týdnech strávené se sádrou mě čekala další cesta do Prahy. Opět zde byly smíšené pocity, nevěděla jsem, zda se vůbec poznám, ale už v tu chvíli bylo zřetelné, že je nos mnohem menší. V ordinaci mi pan doktor opatrně sundal náplasti a sádru a očistil mi obličej. Po jeho slovech, že se to povedlo (nic jiného jsem ani nečekala) mě navedl k zrcadlu a já se tedy odhodlala na sebe podívat. První co se mi honilo hlavou bylo:,,to jsem já?" Nos byl najednou drobný, profil bez hrbolu a velká špička pryč. Byl to krásný pohled, ale současně to bylo divné a nezvyklé, zejména z důvodu, že jsem byla stále dost oteklá a zepředu jsem připomínala avatara:-) V ordinaci jsem si to pořádně neuvědomovala, ale celou cestu domů, kterou jsem strávila prohlížením svého nového profilu, mě naplnil pocit štěstí a spokojenosti. Aktuálně jsem 3 měsíce po operaci a musím přiznat, že mé sebevědomí vzrostlo o 1000 % a všichni z mého okolí mi nos velice pochvalují.

Chtěla bych tedy ještě jednou velice poděkovat MUDr. Karlu Urbanovi a celé klinice Esthé za jejich péči. Nos, který mi pan doktor vytvořil je naprosto dokonalý, zjemnil mi obličej a absolutně nejde poznat, že jsem na nějaké plastice byla. Z hlediska estetické chirurgie je to opravdový odborník, který přesně ví, co se k Vám hodí, ale také je to zároveň milý, pečlivý a empatický člověk, který má srdce na správném místě.

Nebojte se a splňte si svůj sen!

Karolína, 23 let.

                                    

« Zpět na aktuality
Osudová operace Karolíny.

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: