15.02.2019

Doc. Ondřej Měšťák ví co obnáší jeho profese, po čem ženy touží nebo naopak, čeho jsou ochotné se vzdát. Čemu by se věnoval, kdyby nebyl doktorem a jaké rady dostal od svého otce, také plastického chirurga Doc. Jana Měšťáka.

Jaké vlastnosti by, podle vás, měl mít plastický chirurg v jednání vůči ženám? 

Při jednání, konzultaci, či samotném operačním výkonu pacientek by měl být hlavně trpělivý. Právě konzultace před operací jsou nesmírně důležité pro porozumění přání pacientky a s tím související spokojeností s pooperačním výsledkem. Odmítám ty pacientky, u kterých si myslím, že není technicky možné docílit požadovaných výsledků.

Umění odmítnout není samozřejmé a člověk se ho nějakou dobu učí. Pocit, že danému člověku nemůžete pomoci je nepříjemný, ale odmítnutím předejde zbytečným operacím a nepříjemnostem do budoucna. 

Jak vaši klienti reagují na odmítnutí?

Pokud se jim limitace plastické chirurgie dobře vysvětlí, většina pacientek porozumí. Velká část je ráda, že vlastně zákrok plastického chirurga v konečném výsledku ani nepotřebuje.

Které části těla chtějí pacienti nejvíce upravit, či změnit?

Je jasné, že nejčastějším zákrokem kosmetické chirurgie jsou operace očních víček. Relativně malým zákrokem pro pacienta (nikoliv pro chirurga) lze dosáhnout úžasných výsledků. Na druhém místě jsou operace prsů, nejčastěji augmentace.

Váš otec, doc. MUDr. Jan Měšťák je známý a vyhledávaný chirurg. Konzultujete spolu občas některé zákroky?

Zákroky spolu stále konzultujeme, i když méně než dříve. V začátcích mé chirurgické praxe jsem toho využíval velmi často. Možnost kdykoliv probrat s tátou jakýkoliv klinický problém byla pro mě velkou výhodou.

Vy jste sbíral své profesní zkušenosti také například u světově uznávaného klékaře Bohdana Pomahače. Co vám tato možnost přinesla?

Uvědomil jsem si to, že je možné dělat věci na světové úrovni. Jak kliniku, tak výzkum. Do té doby jsem podle mého okolí usuzoval, že se stačí realizovat na lokálním písečku ve střední Evropě a svět je nám velmi vzdálený. A jak jsem zjistil není.

V čem vás vaše práce obohacuje?

O poznání stále nových lidí.  

Kdybyste nebyl lékařem, čím byste chtěl být?

Nikdy jsem si nedokázal představit, že bych dělal něco jiného než medicínu. Byla to moje jediná volba.

Jste pracovně časově velmi vytížený. Máte čas na své zájmy?

Pracuji často až do pozdních večerních hodin, jezdím po světě. Volna mám málo, ale  čas na rodinu, sport si vždy najdu. Rodina mi dává největší pocit štěstí a sport zase odreagování. I práce je mým koníčkem.

Zdroj: https://www.viposobnosti.cz/inpage/plasticky-chirurg-ondrej-mestak-umeni-odmitnout-neni-samozrejme/

« Zpět na aktuality
Umění odmítnout není samozřejmé

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: