12.03.2019

Kdy mi operace pomůže?

Ať už vás trápí jen vzhled vašeho nosu nebo i fyzické problémy (dechové obtíže či chrápání), s tím vším vám operace může pomoci. S nadsázkou můžeme říci, že plastika může změnit život. Bohužel to platí v pozitivním i negativním slova smyslu. Pokud se operace povede podle očekávání, je to radostný okamžik (často lékaři popisují i slzy radosti při odstranění sádry). Nicméně jsou i situace, kdy se operace nevyvede podle představ a pacientovi to může ztížit život či dokonce zhoršit jeho dosavadní obtíže.

Je možné, že se v pooperačním období objeví malé nerovnosti, které jsou jednoduše odstranitelné, dokonce pouze v ambulantním režimu. Mějte na paměti, že nos se stále formuje a výsledný efekt můžeme posuzovat až po půl roce od operace.

Pokud to spočítám, v podstatě každá moje sedmá rhinoplastika je reoperací po jiném plastickém chirurgovi. Reoperuji i chybně provedené rinoplastiky u pacientek ze zahraničí. U některých plastických chirurgů jsem provedl reoperaci jednou, u jiných častěji,” říká ze své dlouholeté zkušenosti vedoucí lékař plastické kliniky Esthé pan docent Měšťák.

Nepodceňte výběr kliniky

Ne nadarmo se plastické operaci nosu říká královská disciplína. A proč? Je totiž velmi náročná a potřebuje znalosti a dovednosti opravdu zkušeného chirurga. “Rhinoplastika vyžaduje velmi pečlivou přípravu. Každý nos je specifický nejen svým tvarem, ale také odlišnými tkáněmi, jako je například šířka kostry, kůže hrotu a hřbetu. Se vším by měl být pacient vždy seznámen a to hlavně kvůli příliš optimistickým očekáváním”, vysvětluje docent Měšťák.

Rada: Udělejte si svůj vlastní názor

Pokud chcete mít opravdu jistotu dobrého výběru, domluvte si schůzku na pár vybraných klinikách a rozhodněte se podle svého dojmu z prostředí, z jednání lékařů a ostatních zaměstnanců.

Jak operace probíhá aneb Bude to bolet?

Bolesti se rozhodně bát nemusíte. Jedinou nepříjemností mohou být zavedené tampony, kvůli nimž musíte alespoň 2 týdny dýchat ústy. Výjimečně se také objevují otoky či modřiny, které zmizí po sejmutí podpůrné sádry.

V případě kompletní plastiky provede chirurg snížení chrupavčité nosní přepážky a snesení hřbetu či hrbolu. Tím se zmenší celkový profil nosu. Kostra se zúží při uvolnění postranních kůstek a jejich vzájemném přiblížení. V této chvíli přichází čas na korekci nosu a redukci chrupavčitých částí.

Pokud se rozhodnete jen pro úpravu tvaru, postačí korekce měkké tkáně. V tomto případě se nezasahuje do kostry nosu, ale odstraní se jen část křídlovitých a hrotových chrupavek.

Před a po operací. Jaké mohou nastat komplikace?

Protože operace většinou probíhá v celkové anestezii, jsou určitá opatření a vyšetření stejná jako u jakýkoliv jiných zákroků. Například 2 týdny před operací musí dotyčný vysadit léky podporující srážlivost krve, důležité je také nejméně 3 týdny před zákrokem neonemocnět.

Pan docent doplňuje: “Jedním z nežádoucích jevů může být například větší krvácení, obvykle se ho ale podaří zastavit tamponádou nebo léky. Z tohoto důvodu by ženy měly vybírat termín mimo své menstruační dny.

Velmi zřídka se objevují vážnější komplikace typu infekce. Aby se tomuto problému pacient vyhnul, měl by se vyhýbat koupání v moři či bazénu. A pokud náhodou dojde k vniknutí vody do nosních průduchů, je třeba informovat lékaře, který nasadí antibiotika.

Zdroj: https://www.womanonly.cz/nos-jako-bambule-4-veci-ktere-musite-znat-pred-plastickou-operaci-nosu/

« Zpět na aktuality
Nos jako bambule: 4 věci, které musíte znát před plastickou operací nosu

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: