05.09.2019

O efektu liposukce víme, že tuk se v odsátém místě už neobjeví. Ovšem nesmíte výrazně přibrat a musíte následně dodržovat rady lékaře.  Jinak vás mohou zradit tukové buňky v okolí ošetřené partie. Nové metody směřují k důležitému požadavku, aby zákrok byl co nejvíce bezpečný.

Liposukce je jednoznačně nejúčinnější metodou k redukci tuku, nedaří-li se tělu zhubnout přirozenou cestou. Buďme však objektivní. Odsátí nežádoucího tuku z problémových partií s sebou nese určité riziko komplikací. Hrozí podobné obtíže jako u každého operativního zákroku, především komplikace při hojení, embolie či infekce. Navíc odsátí by mělo být rovnoměrné, protože na kůži by se jinak mohly objevit hrbolky a prolákliny, zvýraznit se může celulitida a efekt by mohl být zcela jiný, než který jste si přáli. To vše si uvědomte, až budete hledat pracoviště, kde si necháte zákrok provést. Svěřte se tedy odborníkům, kteří mají tradičně výborné renomé. A ještě pro jistotu připomínáme, že liposukce není určena pro léčbu větší nadváhy ani obezity. O tom rozhodnou na pracovišti, kam se vypravíte na konzultaci.

Moderní metody jsou více bezpečné

Když se začnete zajímat o možnosti plastické chirurgie a estetické medicíny, zjistíte, že se  „obrysy“  vašeho těla mohou změnit pomocí méně invazivních metod, než které měl tento obor k dispozici před pár lety. „Na naší klinice nabízíme čtyři metody odsávání tuku – liposukci klasickou, tumescentní, vibrační a ultrazvukovou,“ vysvětluje MUDr. Karel Urban z kliniky Esthé. „Právě poslední dvě jmenované – ultrazvuková liposukce VASER LIPO a vibrační PAL (Power assisted liposuction) jsou u našich klientů preferované. Důvodem je pro ně skutečnost, že patří k nejúčinnějším a zároveň nejšetrnějším řešením jak se zbavit přebytečného tuku,“ uvádí odborník.

 

Výhody ultrazvukové a vibrační liposukce

  • Oba typy liposukcí působí především na tukové buňky. Poškození okolní tkáně je tedy minimální.
  • Zákrok je téměř bezbolestný, šetrný, s minimem otoků a modřin.
  • Lze odstát několik oblastí najednou.
  • Díky několika vyměnitelným koncovkám na přístrojích mohou být ošetřeny nejen typické partie, jako jsou břicho, boky, zadek nebo stehna, ale i podbradek a paže.
  • Možné je odstátí několika partií najednou.

 

Kůže nemusí být automaticky povadnutá

Kromě efektu zeštíhlení dochází také k vypnutí kůže v ošetřované oblasti. Především u Vaser liposukce dochází působením ultrazvukových vln k pozitivnímu ovlivnění stažení kůže, takže se může použít i při lehkém stupni povolené kůže. Obdobně se Vaser liposukce může použít i v lokalitách, kde by se klasickou metodou mohly způsobit nerovnosti nebo zvrásnění kůže.

Jak probíhá ultrazvuková liposukce

Moderní ultrazvuková liposukce se provádí velmi tenkými kanylami o průměru 2 až 4 milimetrů.  „Tuk odstraňujeme z míst v podkoží, kde jsou tukové buňky nahromaděny a vytváří nežádoucí polštáře. Kanyla je napojena na přístroj, který vyvíjí podtlak, takže odsaje všechen přebytečný tuk z dané lokality,“ vysvětluje plastický chirurg.  Ultrazvuková sonda mechanicky rozkmitá tukové buňky, které pod vlivem vlnění praskají a které lze díky tomu následně lépe odsát kanylou. Pacientům se mohou po zákroku objevit otoky či modřiny, ale ty velice rychle zmizí. Zákrok se provádí v lokální nebo celkové anestezii.

Průběh vibrační liposukce

Při tomto zákroku je odstraněna přebytečná tuková tkáň v oblastech, kde je více vazivové tkáně. Pracuje se opět s tenkými kanylami, které intenzivně vibrují, což usnadní průnik tkání a rozrušení tukových buněk.  Vibrační liposukce je velmi šetrná a významně je při ní sníženo riziko pooperačních komplikací.

Částečný efekt liposukce je patrný hned, finální efekt s odstupem několika týdnů. „Protože se tukové buňky v těle dospělého člověka nemnoží, jen zvětšují, jejich redukce zaručuje dlouhodobý efekt operace,“ uzavírá hlavní benefit obou metod MUDr. Karel Urban.

Nyní na klinice Esthé máme k dispozici pro naše pacienty přístroj nové generace Ultra Z, který je novější verzí Vaser liposukce. Pracuje na stejném principu invazivních ultrazvukových vln, avšak s vylepšenou technologií a větším výkonem.

Ultra Z je nejlepší technikou v současné době k dispozici. Tento systém poskytuje možnost tvarování těla rychle a bezpečně.

 

« Zpět na aktuality
Ultra Z - přístroj nové generace

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: