01.01.2014

Jmenuji se Lucka, je mi 31 let a nikdy by mi nenapadlo, že právě já, vždy zdravě sebevědomá a se sebou celkem spokojená, bych mohla ulehnout na operační stůl pod ruce plastického chirurga. A přesto se tak stalo v krátké době hned dvakrát :-)

Mé iluze o tom, že člověk vypadá tak, jak sám dovolí díky svému životnímu stylu, vzalo mé druhé těhotenství, kterým přišla na svět naše více jak 3 kilová dvojčátka a z mého, do druhého těhotenství bezchybného bříška, bylo něco, co ani vzdáleně nepřipomínalo to, čím bylo předtím..

lucie-pred-bok

před zákrokem

Pár měsíců jsem pak strávila nějaký čas na diskusních forech a zjistila, že nešťastných maminek po těhotenstvích je mnohem více a že toto se samo „nevstřebá“. Chtělo to ještě odhodit zábrany, jelikož stále ještě dost lidí pohlíží na plastické operace jako na výsadu celebrit, případně v lepším případě jako na jedinou záchranu obětí nejrůznějších úrazů, popálenin, atd..

Do té doby jsem ale nijak zvlášť nezkoumala recenze plastických chirurgů a klinik, čímž bych chtěla upozornit na to, abyste toto nepodcenili. Jako první jsem totiž zašla do státního zařízení nejblíže mému bydlišti a odcházela zklamaná, s nedůvěrou a pocitem, že raději na žádnou operaci nepůjdu..

Pak ale zvítězil rozum, že podle jednoho lékaře nemůžu soudit a začala jsem znovu na netu zkoumat fora, zpovídat maminky, které operace už podstoupily, číst recenze jednotlivých klinik a hledat prostě toho NEJ plastického chirurga pod sluncem :-) takto jsem se tedy dostala do ordinace pana doktora Karla Urbana, nejen chirurga a spoluvlastníka prestižní kliniky Esthé, ale zároveň primáře plastické chirurgie ve FN Na Bulovce.

3mpo

3 měsíce po zákroku

Od první chvilky si naprosto 100% získal mou důvěru a věděla jsem, že nikoho jiného na sebe „sáhnout“ nenechám :-) Termín byl domluven a tak jsem v lednu 2010 nastoupila den před operací na oddělení plastiky na Bulovce. Musím říci, že toto jsem moc ocenila, přeci jen nervy pracovaly a noc před operací bych doma sotva usnula nervozitou :-) Hned ráno kolem 7 hodiny mě pan doktor Urban přijal do ordinace, kde si bříško pečlivě rozkreslil a mě uklidnil už tím, že se stále usmíval a vyzařoval naprostou sebejistotu a pohodu:-) O několik hodin později pak přišel na řadu milosrdný spánek na operačním stole a pak asi jediná nepříjemná věc, kterou si pamatuji z celé té doby před a po operaci a to byl okamžik probuzení. Naštěstí hodně nepříjemný pocit bolesti v oblasti pod žaludkem a téměř nemožnost se nadechnout, trval jen asi 5 minut, pak zabrala analgetika a od té doby po dalších zhruba 14 dní mne bolela pouze záda, což je ale vzhledem k omezení poloh normální. Břicho jsem cítila jen při „sebevražedném“ chování, jako je kašel, smích, nebo to nejhorší – kýchání :-) jak jsem se dozvěděla, šíře diastázy svalů byla 6 cm, takže je logické, že to cítit je:-) den ode dne ale byl stav lepší a rapidní zlepšen nastalo po 14 dnech, kdy jsem měla dovoleno si zase sednout (do té doby doporučuji klekačku, úžasný vynález) a lehnout na bok :-)

Za měsíc jsem už téměř nevěděla, že jsem na nějaké operaci byla a spíš vědomě už se musela hlídat, abych nic nezvedla a svaly nenamáhala. Každý den ale v duchu děkuji panu doktorovi, pokaždé, když se na bříško podívám.. Možná i díky tomu, že tímto složil pro mě takovou „osobní státnici“, svěřila jsem se mu pod ruce i s trápením, které máme v rodině geneticky dané a tím jsou pokleslá horní víčka. Přes 10 let jsem o zákroku přemýšlela a celou tu dobu neměla odvahu se někomu svěřit do rukou ze strachu z výsledku.

6mpo

6 měsíců po zákroku

Ne tak nyní, kdy jsem si s panem doktorem hned 6 týdnů po abdominoplastice dohodla termín zákroku na ESTHÉ.

Zákrok samotný jsem vnímala osobně jako poměrně nepříjemný, ale spíše jen chvilkami, veškerá, i slabá bolestivost ovšem byla pryč do pár hodin po odeznění lokální anestezie, takže určitě nic, do čeho bych klidně nešla znova :-)

Největší otoky byly 3 dny, pak už spíše jen po ránu, ale už druhý den po vyndání stehů byl znát neuvěřitelný rozdíl a 11 dní po operaci jsem se klidně mohla pochlubit fotkami i na internetu, v té době jsem už byla i zcela bez modřinek a tak dobře to už v té době vypadalo :-)

Vřele tento zákrok doporučuji všem, kdo ještě váhají, stojí to opravdu za to, úplně to změní původní jakoby unavený výraz na svěží, rozzářený, mladistvější, oči v obličeji krásně vyniknou!

I tady ale platí má rada dobře vybírat operatéra, už vzhledem k tomu, že dnes tento zákrok provádí i spousta očních lékařů, kteří samozřejmě nejsou plastickými chirurgy a tak i na netu najdete poměrně dost případů nepovedených operací..

v

operace očních víček před a po zákroku

Nyní už žádné další zákroky neplánuji, jsem maximálně spokojená, ale „nikdy neříkej nikdy“ a vím, že kdyby ve mně v budoucnu začal nějaký červíček pochybnosti hlodat, tak mé kroky povedou neomylně jen a pouze za panem doktorem Urbanem, kterému bych ráda i tímto moc poděkovala za jeho báječný přístup, za jeho ochotu a lidskost, za vždy příjemné jednání a úsměv a v neposlední řadě samozřejmě za pro mě úžasné proměny těla a tím i duše :-)

Dík ale patří i personálu, jak na Bulovce, tak na Esthé, bez nich by to nešlo a i oni jsou naprosto úžasní!

Pana doktora Urbana, stejně jako celou kliniku, budu vždy upřímně a s klidným svědomím doporučovat, protože z mého pohledu určitě lepší nenajdete :-)

Ještě jednou obrovské DÍKY !!!

Králová Lucie


FOTOGRAFIE PACIENTA

 Lucie Králová  - Esthé
« Zpět na aktuality

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: