01.01.2014

Někde hladoví, žijí v bídě a já si za několik desítek tisíc nechám udělat augmentaci. Také jsem měla strach, nechat si do těla dobrovolně zavést cizí tělesa.

Mým problémem - na rozdíl od jiných žen - bylo to, že mi téměř žádná prsa nevyrostla. Narodila jsem s  poruchou identity, kterou lékaři mají pod diagnózou F64.0, tedy transsexualita. Díky hormonální substituci se mi rozrostla do určitého stádia prsní žláza, ale to nestačilo k tomu, abych se necítila méněcenná.

Nakonec jsem odsunula stranou, výše uvedené výmluvy, proč nejít. Na internetu jsem si našla plastické chirurgie v Praze, ale do oka mi padly dvě. Nakonec jsem si řekla, že si vyberu Mercedes mezi klinikami, i kvůli záštitě Doc. Měšťáka, a zavolala jsem do Esthé. Objednala jsem se u MUDr. Kmenta. Sympatický, pohledný lékař, od kterého bych se hned nechala pozvat na rande. Prohlédl si mé “neštěstí“, navrhl řešení a termín operace. Také se dokázal domlouvat přes e-mail. I když z vlastní zkušeností vím, jak je taková komunikace zdlouhavá a zatěžující. Měla jsem strach, zda mi výjde daný termín, dovolená, peníze. Navrhl mi náhradní řešení.

Nakonec vše dobře dopadlo a já se po dvou měsících dočkala. Lidé v Esthé byli příjemní. Ačkoli vím, že se jedná o něco nadstandardního a nejedná se o nic, co by ohrožovalo život, přesto se k nám všichni chovali jako k pacientům.

V předsálí operačního sálu si mě pan doktor vyfotil, upřesnili jsme si mé přání. A za dvě hodiny jsem se probudila na pokoji. Pocit to byl nádherný,když jsem viděla obvaz kryjící něco, co jsem si vždy přála. Bolest byla na přijatelné úrovni. Jen nešlo usnout na tuhé posteli v jedné poloze,bez možnosti se otočit nebo pořádně ohnout.

Večer si mne přišel pan doktor prohlédnout. Vysvětlil mi, že mi silikony dal o dvě čísla větší, protože když si prohlédl mé tělo,hrudník usoudil, že by to bylo optimální a původní zvětšení o jedno číslo by nemělo kýžený efekt a byly by to i částečně promarněné peníze. Také, že místo anatomických mi dal kulaté, i proto že jsem je nakonec upřednostnila, a že je umístil pod prsní žlázu,protože kvůli bývalé kulturistice, jsem měla prsní svalstvo natolik velké, že by to nebylo tak snadné. I proto mne to tak nebolelo. Druhý den mne také překvapilo, že se s náma přišel rozloučit i smluvní anesteziolog. Třetí den ráno mi sestra sundala obvaz,vyndala dreny a zavedla mne před zrcadlo. Koukala jsem na to s úžasem. Sestra do mne musela dloubnout, abych se dokázala vrátit na pokoj, kde mi vybrala stahovací podprsenku a já se začla balit domů. Na recepci mi paní opět poděkovala za důvěru a popřála dobré hojení a úspěšný život.

Takže se nemusíte obávat, že by vaše přáni bylo roboticky splněno. Vše dělají tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku, dle vašeho přání a hlavně těla.

 


FOTOGRAFIE PACIENTA

 Andrea K.  - Esthé
« Zpět na aktuality

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: