Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

DOC. MUDR. ONDŘEJ MĚŠŤÁK, PH.D.

DOC. MUDR. ONDŘEJ MĚŠŤÁK, PH.D.

PLASTICKÝ CHIRURG

„Nesmírně si vážím důvěry svých pacientů. Neskončím se zákrokem, dokud nevím, že jsem udělal maximum.“

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. si pověst výborného plastického chirurga získal díky své empatii k pacientům a vysoké míře profesionality. I proto je lékařem, ke kterému se pacienti těší na kontrolu.

Za svojí klinickou a vědeckou práci získal řadu ocenění, např. od American Society of Plastic Surgery, International Society of Aesthetic Plastic Surgery a jiných.

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. nevykonává zákroky, které by pro pacienty neměly dostatečný efekt za cenu operace a možných jizev. Uznává naopak jen operace, u nichž ruka chirurga nezanechá viditelnou stopu.

Ordinační doba

Konzultace

 

pondělí

16.00–18.00

úterý

10.00–16.00

 

Vybrali jste si pro zákrok Doc. MUDr. Ondřeje Měšťáka, Ph.D.? Chcete zjistit více informací o přesném postupu operace? Sjednejte si konzultaci v Esthé v termínu jeho ordinačních hodin.

Sjednat konzultaci

Životopis

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. je plastický chirurg, absolvent 3. lékařské fakulty UK. Kromě jeho praxe v estetické a rekonstrukční chirurgii se věnuje výzkumu a výuce studentů na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kde zastává funkci zástupce přednosty pro výuku. V roce 2017 byl rektorem Univerzity Karlovy jmenován docentem pro obor chirurgie na základě jeho publikační, vědecké a pedagogické aktivity.

Jako chirurg se na klinice Esthé zabývá celým spektrem estetické chirurgie. V klinické praxi se nejvíce věnuje estetické a rekonstrukční chirurgii prsů a estetické chirurgii nosu. To jsou typy operací, pro které je pacienty na klinice Esthé nejčastěji žádán. V oblasti estetické chirurgie prsů, zejména augmentací prsů, se stal mezinárodním řečníkem. Pravidelně přednáší o tomto tématu v rámci ČR i zahraničí. V tomto směru spolupracuje s firmou Johnson & Johson, jejími divizemi Mentor a Ethicon a s firmou 3M a její divizí KCI.

Získal mnoho ocenění za svou klinickou a vědeckou práci, např. od American Society of Plastic Surgery (ASPS) nebo od International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS).

Je vědeckým sekretářem Společnosti estetické a laserové medicíny ČLS JEP, členem výboru Společnosti plastické chirurgie ČLS JEP a ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery). Působí v redakční radě oficiálního odborného časopisu české společnosti plastické chirurgie – Acta Chirurgicae Plasticae. Organizoval řadu mezinárodních konferencí v Praze i v zahraničí (Londýn, Budapešť, Athény).

Navštěvuje pravidelně zahraniční pracoviště, např. Harvard Medical School v Bostonu (Bohdan Pomahac), opakovaně Taiwan (prof. Fu-Chan Wei and prof. Ming-Huei Chen), Brazílie (Luiz Haroldo Pereira), Istanbul (Reha Yavuzer, Nazim Cerkes a Tunc Tyriaki), Ghent, Belgie (Drs Tonnard and Verpele),  Guadajara, Mexico, Velká Británie (Marcos Sforza), Finsko (Tiina Viitanen)  a Nový Zéland.  

Účastnil se humanitární mise v rámci programu „Treating Wounded Syrian“ v jordánském Ammánu. Po této misi vyjednal zapojení oboru plastické chirurgie do programu zdravotnické pomoci vlády ČR MEDAVAC. Založil iniciativu NewMamma.

Svými zkušenostmi z plastické chirurgie pomáhá ženám po onkologických onemocněních s rekonstrukcemi prsů a rekonstrukcemi břišní stěny. Založil iniciativu NewMamma, která informuje pacientky po odstranění prsu o možnostech návratu k normálnímu životu s pomocí rekonstrukcí prsu.

Prezentuje jeho klinické a výzkumné výsledky pravidelně po celém světě. Publikoval více než 50 publikací v odborných recenzovaných časopisech a prezentoval více než 70 přednášek doma i v zahraničí. Doktorát obhájil v oboru tkáňového inženýrství.

Publikační činnosti

Kromě klinické praxe se Doc.MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. věnuje výzkumu zejména oblasti biomateriálů, tedy jakýchsi „náhradních dílů pro lidské tělo“. Publikoval více než 40 odborných článků, včetně nejvýznamnějších časopisů s vysokým impakt faktorem, je řešitelem nebo spoluřešitelem výzkumných grantových projektů a spoluautorem 5 odborných knih o plastické chirurgii. Má za sebou více než 40 přednášek tuzemských a 20 zahraničních.

Mezi nejvýznamnější publikace patří:

“Evaluation of Oncological Safety of Fat Grafting After Breast-Conserving Therapy: a Prospective Study.” Ann Surg Oncol 23(3): 1–6.

“Comparison of Patient-Reported Outcomes After Implant Versus Autologous Tissue Breast Reconstruction Using the BREAST-Q” Plastic and Reconstructive Surgery – Global Open 5(1): e1217.

“Outcomes after centrifugation versus PureGraft for fatgrafting to the breast after breast-conserving therapy”, World Journal of Surgical Oncology World Journal of Surgical Oncology. 2014

“Mesenchymal Stem Cells Seeded on Cross-Linked and Noncross-Linked Acellular Porcine Dermal Scaffolds for Long-Term Full-Thickness Hernia Repair in a Small Animal Model.” Artif Organs. 2013

“Hyperprolactinaemia: A cause of severe postoperative complication after reduction mammaplasty.” Journal of Plastic Surgery and Hand Surgery 0 (2013)
“Breast Reconstruction after a Bilateral Mastectomy Using the BRAVA Expansion System and Fat Grafting.” Plastic and Reconstructive Surgery–Global Open

“Evaluation of the long-term stability of sheath plication using absorbable sutures in 51 patients with diastasis of the recti muscles: an ultrasonographic study.” Plast Reconstr Surg. 2012

“Use of Deepithelialized Flap in Mammoplasties: Simple Method With Excellent Results.” Aesthetic Plastic Surgery

Zájem médií:

Díky svým skvělým výsledkům v praxi plastické chirurgie i výzkumu je MUDr. Ondřeje Měšťáka, Ph.D. často oslovovaným odborníkem redakcemi českých médií se zájmem o rozhovor. Nahlédněte pod jeho šikovné ruce prostřednictvím těchto zajímavých článků!

Členství v odborných společnostech

International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS).

Člen výkonného výboru a vědecký sekretář společnosti estetické a laserové medicíny České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Člen výboru české společnosti plastické chirurgie České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Kurzy a certifikáty

 • 2022 – ASAPS Rhinoplasty Cadaver Workshop San Diego
 • 2022 – Bergamo Rhinoplasty Cadaver Workshop
 • 2022 – Bergamo Rhinoplasty Course
 • Září 2015 – ISAPS Cadaver Workshop, Brno - Nuri CELIK, MD, Mario PELLE-CERAVOLO, MD, Nazim Cerkes, MD, PhD, Carlos Del Pino Roxo, MD, PhD
 • Duben 2015 – Mentor Clinical Skills Forum, Amsterodam, Nizozemí
 • Červen 2014 – Advanced Bioskills Workshop - Endotine, Microaire Aesthetics, USA
 • Květen 2014 – Fondazione Sanvenero Roselli: LONGING FOR BEAUTY: FILLERS, Milano, Italy
 • Únor 2014 – Mentor Breast Surgery Course, Istambul, Turkey
 • Listopad 2013 – Trunk flap dissection course, Nottingam University, United Kingdom
 • Červen 2011 – Instructional Course for Facial Paralysis Reconstruction, Department of Plastic Surgery, Division of Reconstructive Microsurgery, Chang Gung Memorial Hospital, Linkou, Taiwan
 • Říjen 2011 – Mikrochirurgický kurz, Department of Plastic Surgery, Division of Reconstructive Microsurgery, Chang Gung Memorial Hospital, Linkou, Taiwan
 • Listopad 2010 – Autologous fat grafting on Celution System, Istambul, Turecko
 • 2010 – Allergan National Breast Academy Course, Praha
 • 2010 – Certifikát na aplikaci kyseliny hyaluronové, Allergan Medical Aesthetics Academy, Praha
 • 2010 – Mentor Paragon Forum, San Francisco
 • 2010 – Kurz mikrochirurgické sutury, Edukační centrum praktické anatomie, Brno
 • 2010 – Plastic Surgery Harmonic Knife Master Course, European Surgical Institute, Hamburg

OCENĚNÍ

BEST CASE REPORT award in Plastic and Reconstructive Surgery - Global Open for 2013“Breast Reconstruction after a Bilateral Mastectomy Using the BRAVA Expansion System and Fat Grafting”

Best paper11th IQUAM Congress And Consensus Conference “Mesenchymal Stem Cells Seeded On Cross-Linked And Non-Cross-Linked Acellular Porcine Dermal Scaffolds For Long-Term Full-Thickness Hernia Repair In A Small Animal Model”

Nejlepší přednáškaKonference experimentálního výzkumu v medicíně a jeho klinické aplikaci, Plzeň, 2011. “Testování biokompatibility modifikované Xe-Dermy® a Permacolu® na animálním modelu v rámci vývoje nové biologické acelulární matrice pro rekonstrukci břišní stěny“

Další lékaři