známý plastický chirurg

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D.

„Nesmírně si vážím důvěry svých pacientů. Neskončím se zákrokem, dokud nevím, že jsem udělal maximum.“

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. si pověst výborného plastického chirurga získal díky své empatii k pacientům a vysoké míře profesionality. I proto je „Měšťák junior“ lékař, ke kterému se pacienti těší na kontrolu.

Za svojí klinickou a vědeckou práci získal řadu ocenění, např. od American Society of Plastic Surgery, International Society of Aesthetic Plastic Surgery a jiných.

Na naší klinice je pacienty nejčastěji žádán pro plastické operace prsou, očních víček, pro facelift a plastiky břicha, které pomohou vyřešit i nežádoucí dědičné dispozice, na něž jsou všechny diety i pravidelné cvičení krátké. Stejně jako jeho známý otec i Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. nevykonává zákroky, které by pro pacienty neměly dostatečný efekt za cenu operace a možných jizev. Uznává naopak jen operace, u nichž ruka chirurga nezanechá viditelnou stopu.

Životopis

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. je absolventem na 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde také získal atestaci z oboru plastické chirurgie. Doktorát v oboru tkáňového inženýrství získal na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kde působí na klinice plastické chirurgie jako zástupce přednosty pro výuku. V roce 2017 byl rektorem Univerzity Karlovy jmenován docentem pro obor chirurgie na základě jeho publikační, vědecké a pedagogické aktivity, po obhájení habilitační práce na téma rekonstrukce břišní stěny. 

 Zúčastnil se i řady zahraničních stáží. Posbíral tak užitečné zkušenosti například od slavného českého plastického chirurga působícího v Bostonu, Bohdana Pomahače, který proslul díky úspěšným transplantacím obličeje. Opakovaně se byl učit v Brazílii (Luiz Haroldo Pereira), Mexiku, Belgii (Tonnard a Verpele), Nizozemí, Turecku (Reha Yavuzer, Nazim Cerkes and Tunc Tyriaki), Velká Británii (Marcos Sforza), Finsku (Tiina Viitanen) USA (prof. May) nebo u prof. Fu-Chan Wei a prof. Ming-Huei Chen na Taiwanu.

 Na humanitání misi v Jordánsku léčil zraněné ze syrského konfliktu. Posléze pomáhal zavést obor plastické chirurgie do vládního programu zdravotní pomoci MEDAVAC.

 Působí v redakční radě řady odborných časopisů, včetně oficiálních časopisů české společnosti plastické chirurgie – Acta Chirurgicae Plasticae a americké společnosti plastické chirurgie Plastic and Reconstructive Surgery Global Open. Organizoval řadu mezinárodních konferencí v Praze i v zahraničí (Londýn, Budapešť, Athény).

Jako chirurg se na klinice Esthé zabývá celým spektrem estetické chirurgie. Kromě ní pomáhá svými zkušenostmi z plastické chirurgie ženám po onkologických onemocněních s rekonstrukcemi prsů a rekonstrukcemi břišní stěny. Založil iniciativu NewMamma , která informuje pacientky po odstranění prsu o možnostech návratu k normálnímu životu s pomocí rekonstrukcí prsu.

O své zkušenosti se podělil s posluchači kongresu brazilské společnosti plastické chirurgie v Goiania, na světovém kongresu ISAPS (International Society of Aestetic Plastic Surgery) v Ženevě a v Kyotu, na světovém kongresu IPRAS (International Confederation of Plastic and Aesthetic Surgery Societies) v Santiago de Chile a na světovém kongresu IQUAM v Budapešti.

ČLENSTVÍ V ODBORNÝCH SPOLEČNOSTECH

International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS)

Člen výkonného výboru a vědecký sekretář společnosti estetické a laserové medicíny české lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně

Člen české společnosti plastické chirurgie české lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně

Kurzy a certifikáty

 • Září 2015: ISAPS Cadaver Workshop, Brno - Nuri CELIK, MD, Mario PELLE-CERAVOLO, MD, Nazim Cerkes, MD, PhD, Carlos Del Pino Roxo, MD, PhD
 • Duben 2015: Mentor Clinical Skills Forum, Amsterodam, Nizozemí
 • Červen 2014: Advanced Bioskills Workshop - Endotine, Microaire Aesthetics, USA
 • Květen 2014: Fondazione Sanvenero Roselli: LONGING FOR BEAUTY: FILLERS, Milano, Italy
 • Únor 2014: Mentor Breast Surgery Course, Istambul, Turkey
 • Listopad 2013: Trunk flap dissection course, Nottingam University, United Kingdom
 • Červen 2011: Instructional Course for Facial Paralysis Reconstruction, Department of Plastic Surgery, Division of Reconstructive Microsurgery, Chang Gung Memorial Hospital, Linkou, Taiwan
 • Říjen 2011: Mikrochirurgický kurz, Department of Plastic Surgery, Division of Reconstructive Microsurgery, Chang Gung Memorial Hospital, Linkou, Taiwan
 • Listopad 2010: Autologous fat grafting on Celution System, Istambul, Turecko
 • 2010: Allergan National Breast Academy Course, Praha
 • 2010: Certifikát na aplikaci kyseliny hyaluronové, Allergan Medical Aesthetics Academy, Praha
 • 2010: Mentor Paragon Forum, San Francisco
 • 2010: Kurz mikrochirurgické sutury, Edukační centrum praktické anatomie, Brno
 • 2010: Plastic Surgery Harmonic Knife Master Course, European Surgical Institute, Hamburg

Ocenění

BEST CASE REPORT award in Plastic and Reconstructive Surgery - Global Open for 2013: “Breast Reconstruction after a Bilateral Mastectomy Using the BRAVA Expansion System and Fat Grafting”

Best paper: 11th IQUAM Congress And Consensus Conference “Mesenchymal Stem Cells Seeded On Cross-Linked And Non-Cross-Linked Acellular Porcine Dermal Scaffolds For Long-Term Full-Thickness Hernia Repair In A Small Animal Model”

Nejlepší přednáška: Konference experimentálního výzkumu v medicíně a jeho klinické aplikaci, Plzeň, 2011. “Testování biokompatibility modifikované Xe-Dermy® a Permacolu® na animálním modelu v rámci vývoje nové biologické acelulární matrice pro rekonstrukci břišní stěny“

Publikace o plastické chirurgii

Kromě klinické praxe se Doc.MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. věnuje výzkumu zejména oblasti biomateriálů, tedy jakýchsi „náhradních dílů pro lidské tělo“. Publikoval více než 40 odborných článků, včetně nejvýznamnějších časopisů s vysokým impakt faktorem, je řešitelem nebo spoluřešitelem výzkumných grantových projektů a spoluautorem 5 odborných knih o plastické chirurgii. Má za sebou více než 40 přednášek tuzemských a 20 zahraničních.

Mezi nejvýznamnější publikace patří:

“Evaluation of Oncological Safety of Fat Grafting After Breast-Conserving Therapy: a Prospective Study.” Ann Surg Oncol 23(3): 1–6.

“Comparison of Patient-Reported Outcomes After Implant Versus Autologous Tissue Breast Reconstruction Using the BREAST-Q” Plastic and Reconstructive Surgery – Global Open 5(1): e1217.

“Outcomes after centrifugation versus PureGraft for fatgrafting to the breast after breast-conserving therapy”, World Journal of Surgical Oncology World Journal of Surgical Oncology. 2014

“Mesenchymal Stem Cells Seeded on Cross-Linked and Noncross-Linked Acellular Porcine Dermal Scaffolds for Long-Term Full-Thickness Hernia Repair in a Small Animal Model.” Artif Organs. 2013

“Hyperprolactinaemia: A cause of severe postoperative complication after reduction mammaplasty.” Journal of Plastic Surgery and Hand Surgery 0 (2013)
“Breast Reconstruction after a Bilateral Mastectomy Using the BRAVA Expansion System and Fat Grafting.” Plastic and Reconstructive Surgery–Global Open

“Evaluation of the long-term stability of sheath plication using absorbable sutures in 51 patients with diastasis of the recti muscles: an ultrasonographic study.” Plast Reconstr Surg. 2012

“Use of Deepithelialized Flap in Mammoplasties: Simple Method With Excellent Results.” Aesthetic Plastic Surgery

MĚŠŤÁK ONDŘEJ

Objednávky ke konzultaci a informace:

 • tel: +420 222 868 811
 • mobil:  +420 731 188 478
 • E-mail: mestak@gmail.com

Díky svým skvělým výsledkům v praxi plastické chirurgie i výzkumu je MUDr. Ondřeje Měšťáka, Ph.D. často oslovovaným odborníkem redakcemi českých médií se zájmem o rozhovor. Nahlédněte pod jeho šikovné ruce prostřednictvím těchto zajímavých článků!

Vybrali jste si pro zákrok Doc.MUDr. Ondřeje Měšťáka, Ph.D.? Chcete zjistit více informací o přesném postupu operace? Sjednejte si konzultaci v Esthé v termínu jeho ordinačních hodin.

konzultace
Pondělí16:00 - 18:00
Úterý10:00 - 16:00
Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D.
powered by Plastická-chirurgie.info

Přesvědčte se o našich výsledcích

fotogalerie
zákroků před a po

zobrazit fotogalerii

Konzultace

Objednejte se na konzultaci přímo na naší klinice.

Objednat se

Callback

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám!

Zavolejte mi

Poradna

Napište nám, odborníci zodpovídají vaše dotazy online.

Chci poradit

zákroky, které lidé také využívájí

Současně s operací obličeje lze často provádět tyto operace a využít naše výhodné cenové balíčky: