Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Injekční vyhlazení mimických vrásek

Jedním z nejefektivnějších řešení jak se zbavit vrásek v obličeji, zejména v horní části je aplikace botulotoxinu. Poradí si s vráskami na čele, u kořene nosu či v okolo očí, ale také na krku.

BENEFITY Rychlá bezbolestná aplikace

Zjemnění či úplné vyhlazené mimických vrásek Vhodný na zrušení pocení po aplikaci do podpaží Nechirurgický zákrok, který nevyžaduje anestezii

DŮVODY OPERACE Kdy podstoupit aplikaci botulotoxinu?

Jedním z nejefektivnějších řešení jak se zbavit vrásek v obličeji, zejména v horní části je aplikace botulotoxinu. Poradí si s vráskami na čele, u kořene nosu či v okolo očí, ale také na krku. Zákrok přitom zabere jen několik málo minut.

Principem užití malých dávek botulotoxinu je oslabení přenosu signálu z nervu na sval a následné oslabení svalového stahu. Užívá se tedy s velmi dobrým efektem, mnohem lepším než výplňové materiály, v místech, ve kterých je hlavní příčinou vrásek zvýšená svalová aktivita. Nejčastěji u vrásek na čele, vějířovitých vrásek kolem očí a u vrásek od mračení. 

Dalším typem vrásek jsou ty, které vznikají ochabnutím kůže. Například hlubší v oblasti nosoretní rýhy. Obecně můžeme říct, že ty v dolní části obličeje. V těchto případech je obvykle doporučována aplikace výplně. Kromě vrásek se výplňové materiály používají také v místech, kde dochází při stárnutí ke ztrátě objemu. Nejtypičtějším příkladem je lícní oblast.

Aplikaci botulotoxinu a výplní by měl provádět plastický chirurg nebo dermatolog a to vždy po individuálním a pečlivém posouzení nálezu u každé pacientky.

Pozitivní efekt se plně projeví zhruba týden po aplikaci a přetrvává obvykle 4 až 6 měsíců. Po opakovaných aplikacích i 9 až 12 měsíců.

Botulotoxin doporučujeme také na redukci pocení v oblasti podpaží. Efekt vydrží 3–6 měsíců.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá aplikace botolutoxinem?

Aplikace je prakticky bezbolestná a nevyžaduje anestezii. Vlastní ošetření zabere pouhých 5 až 15 minut v závislosti na rozsahu ošetřované oblasti.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Pro koho není aplikace vhodná?

Kontraindikací k podstoupení výplně je těhotenství, kojení, neurologické poruchy a alergie na některé ze složek přípravku.

Jak probíhá rekonvalescence?

Po aplikaci není nutná žádná rekonvalescence, je možné se ihned zapojit do běžného života.

Jaké jsou možné komplikace a rizika?

Jedná o nechirurgický zákrok bez jakékoliv anestezie, a tak neexistují prakticky žádná rizika. Zcela vzácně se mohou objevit dočasné komplikace, jako je bolení hlavy, chřipkové příznaky nebo přechodné oslabení svalů.

Cena zákroku

  • Orientační cena zákroku od 2 500 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!