Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Klasická liposukce

Klasická liposukce je relativně jednoduchá technika s dobrými pooperačními výsledky, při níž se napustí vybrané podkoží tumescenčním roztokem sloužícím k narušení buněk a následně tuk jemně odsávají liposukční kanylou.

BENEFITY Moderní postupy a technologie

Metoda sloužící k bodycontouringu Využíváme moderní postupy vč. hi-definition přístupu Moderní technologie vvibrační liposukce Microaire Ultrazvukem asistovaná liposukce

DŮVODY OPERACE Kdy jít na liposukci?

Liposukce neléčí obezitu. Pomáhá však pacientům s nahromaděnými tukovými buňkami na určitých místech těla. Rozhodně není způsobem jak snížit váhu, ale metodou při které odstraňujeme ložiska tukových buněk z problematických partií. Nejčastěji břicha, hýždí, stehen, boků ale i kolenou či paží.

Klientkami mohou být i štíhlé ženy, kterým se tukové polštářky tvoří vlivem dědičné dispozice a nelze je vytvarovat dietou, ani pilným cvičením.

Velkou výhodou tohoto zákroku je trvalý účinek. V dospělosti je počet tukových buněk stabilní, nemnoží se, jen se mění jejich velikost. Proto redukce počtu tukových buněk působí v dané lokalitě trvalý efekt.

Zájemce o chirurgické odsátí tuku by měl splňovat několik důležitých kritérií. Patří mezi ně určitá tělesná hmotnost, ohraničené tělesné partie s tukovými nadbytky, pevná elastická kůže, dobrý zdravotní stav, ale i psychická vyrovnanost.

V současné době má estetická chirurgie k dispozici několik typů liposukcí, respektive technik odsátí tuku. Kromě normální liposukce také například ultrazvukem asistovanou liposukci.

Sjednejte si konzultaci s našimi specialisty a zjistěte, zda je pro vás tato metoda vhodná, případně, kdy ji podstoupit.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá klasická liposukce?

Klasická liposukce je relativně jednoduchá technika s dobrými pooperačními výsledky. Lékaři při ní napustí vybrané podkoží tumescenčním roztokem sloužícím k narušení buněk. Následně tuk jemně odsávají liposukční kanylou.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Rekonvalescence po klasické liposukci je například oproti ultrazvukové liposukci o něco delší. Obvykle trvá čtyři týdny, po kterých je však plně patrný výsledek zákroku. Klid, odpočinek a polehávání doporučujeme během prvních pět dnů. Poté se můžete pomalu vracet ke svému obvyklému režimu. Bezprostředně po zákroku se mohou objevit otoky a modřiny, které však velmi rychle mizí. Pacienti doporučujeme nosit elastické prádlo. V bezprostředním pooperačním období pomáhá ve stlačení poraněných drobných cév a tím snižuje krvácení do podkožního tuku. Už po prvních 24 hodinách od provedené liposukce je možné si prádlo poprvé svléci a osprchovat se. Kompresivní prádlo nebo návleky v dalších dnech pomáhá redukovat otok a snižuje bolestivost. Doporučujeme ho proto po celou dobu rekonvalescence.

Jaké jsou možné komplikace a rizika?

Komplikace po klasické liposukci se podobně jako u jiných technik liposukce objevují velmi zřídka. Nejčastějším problémem jsou nerovnosti kůže, které je možné v rámci pooperační péče minimalizovat pomocí masáže. Chirurgickým komplikacím po liposukcích (například otok, infekce, trombóza, nahromaděné tkáňové tekutiny pod kůží v odsávaném množství) jsme schopni díky letitým zkušenostem chirurgů na naší klinice velmi účinně předcházet. K minimalizaci rizik přistupujeme již během operace a v pooperačním průběhu například pomocí léků omezující podkožní krvácení. Ve výjimečných případech může dojít ke specifickým komplikacím. Kromě nerovnosti kůže může jít i o volnou kůži, barevné změny, zbytnělé jizvy po kanyle. Přetrvávající problémy je možné řešit zhruba po půl roce od operace korekčním zákrokem. Jde však o menší korekce, které lze provést v lokální anestezii. Následná rekonvalescence je pak krátká a bez větších omezení.

Další možnosti liposukce

Ultrazvuková liposukce, vibrační liposukce a tumescentní liposukce.

před operací Průvodce operací

  1. Doneste předoperační dokumentaci

    Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

  2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

    Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

  3. V den operace přineste vše důležité

    Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

  • Orientační cena zákroku zpravidla 38 000 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!