Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Výměna implantátu / Reaugmentace

Takzvaná sekundární operace prsů, tedy operace na prsech, které mají již alespoň jeden zákrok za sebou.

BENEFITY Většinou méně náročný zákrok než první augmentace

Výměna prasklého nebo poškozeného implantátu Vyjmutí implantátů s kapsulektomií Náprava výsledku při nespokojenosti s předchozí plastikou z jiné kliniky

DŮVODY OPERACE Kdy jít na výměnu a vyjmutí implantátů?

Klinika Esthé disponuje týmem pravděpodobně s nejrozsáhlejšími zkušenostmi v estetické a rekonstrukční chirurgii prsů. Proto se na naše plastické chirurgy velmi často obrací pacientky žádající takzvanou sekundární operaci prsů. To znamená operaci na prsech, které mají již alespoň jeden zákrok za sebou.

Prsní implantáty nemusejí být vždy doživotní záležitostí. Podle doporučení výrobce a ošetřujícího lékaře je někdy nutné je po uplynutí určité doby vyměnit.

Některé pacientky podstupují výměnu implantátů kvůli zdravotním problémům. Ty mohou vzniknout například při prasknutí implantátu, výskytu kapsulární kontraktury nebo při opouzdření implantátu či výskytu maligního útvaru v prsu.

Jiné ženy se rozhodnou pro výměnu z čistě estetického hlediska. Také u implantátů může docházet k poklesu prsou, nebo se klientky rozhodnou pro jejich zvětšení či zmenšení.

Přichází za námi také ženy, které nejsou spokojeny s předchozí operací na jiném pracovišti a výměna jim pomůže zlepšit jejich psychický stav.

Na naší klinice provádíme také kompletní vyjmutí implantátů s kapsulektomií u indikovaných pacientek.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá výměna a vyjmutí implantátů?

Vyjmutí a výměna implantátů bývá pro plastického chirurga většinou technicky náročnější než primární zvětšení prsů. Pro pacientku je ale většinou tento zákrok méně náročný než první augmentace.

V některých případech je vhodné výměnu kombinovat s modelací prsů či dalšími zákroky. Například odstraněním kapsuly, kapsulotomií, korekcí prsů vlastním tukem atd.

Operace je prováděna v celkové anestezii a trvá přibližně půl až dvě hodiny podle typu zvoleného zákroku.

Lékař nejprve vyjme původní implantát a případně provede důkladné vyčištění dutiny při ruptuře implantátu. Podle nálezu je také provedena kapsulotomie nebo kapsulektomie, modelace prsů, úprava asymetrie, přesunutí implantátů do nové dutiny pod žlázu nebo pod sval případně se implantáty vloží do původní polohy.

Operační rána je uzavřena tak, aby byly vzniklé jizvy minimální.

V některých případech je třeba prsní implantát pouze vyjmout. Jedná se o relativně nenáročný zákrok, který bývá spojený s modelací prsu. Vyjmutí trvá obvykle do 30 minut a provádíme ho v celkové anestezii. Bolestivost po zákroku je minimální. V případě potřeby ji lze zvládnout běžně dostupnými analgetiky.

Výsledný vzhled prsu po vyjmutí implantátu závisí na řadě faktorů. Patří mezi ně především velikost implantátu, jeho uložení a elasticita kůže.

Při vyjmutí velkých implantátů může vzniknout značně neestetický výsledek. Proto chirurg obvykle provádí i modelaci prsu, která jej zpevní a pozvedne.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Doporučená hospitalizace pacientek po zákroku je jeden až dva dny. Po výměně implantátu je třeba dodržovat stejný režim jako po zvětšení poprsí. Pacientky tedy musejí nosit elastickou podprsenku, kterou zpočátku nesvlékají ani v noci. Po dobu 4 až 6 týdnů by se měly vyvarovat fyzické zátěže a sportovních aktivit. Zároveň je vhodné pečovat o jizvy tak, aby změkly a jeden měsíc na nich nosit nealergizující náplasti.

Jak předcházet komplikacím?

S prevencí komplikací je nutné začít již před operací. Podle doporučení lékaře je třeba vynechat léky, zvyšující krvácení. Ženy by se měly vyvarovat kouření a naposledy jíst nejpozději 6 hodin před operací. Pacientka musí podstoupit potřebná předoperační vyšetření, podle nichž se rozhodne, zdali bude operace spojena například s modelací nebo s jinými zákroky, jako je odstranění kapsuly, lipotransfer a další. Zákrok může být proveden pouze v případě, že u ženy neprobíhá žádné infekční onemocnění, a to ani nachlazení.

PŘED OPERACÍ Průvodce operací

 1. Doneste předoperační dokumentaci

  Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

 2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

  Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

 3. V den operace přineste vše důležité

  Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

 • Orientační cena zákroku zpravidla 61 000 Kč
 • Hospitalizace / cena za noc od 2 500 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!