Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Zvětšení rtů

Existuje hned několik způsobů, jak dosáhnout plnějších a symetricky tvarovaných rtů. Každý klient si může zvolit ten, který mu bude vyhovovat jak rychlostí zákroku, tak dosažením požadovaného výsledku.

BENEFITY Plné a symetricky tvarované rty

Symetrický tvar bez sebemenší chybičky Efektivní operace bez větší přípravy

Chirurgické zvětšení rtů V-Y posunem

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá zvětšovací operace rtů?

Existuje hned několik způsobů, jak dosáhnout plnějších a symetricky tvarovaných rtů. Každý klient si může zvolit ten, který mu bude vyhovovat jak rychlostí zákroku, tak dosažením požadovaného výsledku.

Jedním z nejčastějších způsobů a současně zlatým standardem je zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou. I když se jedná o velmi rozšířený zákrok, pečlivě vybírejte lékaře, u kterého si necháte rty zvětšit. Výkon musí být bezpečný a zároveň je třeba dosáhnout dobrého výsledku.

Další možností je chirurgické rozšíření rtu lipliftem – vyříznutí kousku kůže pod nosem.

Jinou variantou je operace s použitím slizničních laloků. Na vnitřních stranách rtů jsou použity slizniční laloky, které zajistí zvětšení rtů. Jizvy jsou uvnitř úst, proto nejsou viditelné.

Tato operace zvětšení rtů je prováděna ve dvou krocích. Nejprve je zvětšena střední partie rtu, po třech měsících může být ret rozšířen i do stran. Efekt operace je okamžitý a dlouhodobý. Klienti si mohou zvolit různé velikosti laloků, samozřejmostí je možnost vyrovnání případné asymetrie rtů.

Výkony trvají dle způsobu zvětšení od 10 minut do 45 minut.

Rekonvalescence

Operace rtů nevyžaduje žádnou složitou rekonvalescenci. Dva dny po zákroku by měl klient jíst kašovitou stravu, později se může stravovat normálně.

Otok ustupuje obvykle již do sedmi dnů po operaci. Po deseti až dvanácti dnech odstraňujeme stehy.

Výsledný tvar i velikost rtů se maximálně do dvou měsíců plně stabilizují.

Otok můžete zmírnit chlazením, případné asymetrie jsou odbourávány jemným mnutím rtu.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak předcházet komplikacím?

Pro rychlejší rekonvalescenci doporučujeme vyplachování ústní dutiny heřmánkem, čímž se předchází také zánětům nebo infekcím v ráně.

Jaké jsou pokyny před nástupem k operaci?

Při operaci v místním znecitlivění není nutné být na lačno. Naopak je vhodné se před výkonem lehce najíst a napít Nevhodné je před výkonem pití alkoholických nápojů, kávy, asilného černého čaje Nekuřte nejméně jeden den před anestézií Před výkonem v oblasti obličeje se pečlivě odličte 1–2 týdny před operací nesmí pacient/ka užívat jakékoliv léky obsahující KYSELINU ACETYLOSALICYLOVOU jako např. acylpyrin, anopyrin, aspro, acylkoffin apod. Dále jsou nevhodné enzymatické preparáty jako např. Wobenzym, Phlogenzym apod. V případě dlouhodobého užívání léků ovlivňující srážení krve, konzultujte jejich vysazení s operatérem. Pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Operace může být provedena pouze u zdravých pacientů. Klient nesmí být nachlazen, mít hnisavou vyrážku, opar apod. Po prodělaném horečnatém onemocnění je nutná 2–3týdenní rekonvalescence.

Co je třeba si vzít s sebou v den operace?

Předoperační vyšetření. Léky, které pacient pravidelně užívá. Vzít si ranní dávku. Kopii dokladu o zaplacení zálohy, nebo doplatku za operaci, případně stanovenou částku v hotovosti či platební kartu. Doporučujeme předem si ověřit výši denního limitu výběru. Doplatek za operační výkon musí být zaplacen nejpozději v den operace při příjmu na recepci.

před operací Průvodce operací

  1. Doneste předoperační dokumentaci

    Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

  2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

    Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

  3. V den operace přineste vše důležité

    Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

  • Orientační cena zákroku zpravidla 14 000 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!