Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Ultrazvuková liposukce

Při ultrazvukové liposuci dochází oproti klasické liposukci navíc k ošetření tukové tkáně ultrazvukovou kanylou, která emulguje – rozmělní tukovou tkáň.

BENEFITY Trvalý efekt díky odstranění tukových buněk

Vhodné u pacientů s mírně volnějším kožním krytem Pomůže rozmělnit tukovou tkáň pro rovnoměrnější odsátí Kontrakce povolenější kůže Odsranění tukové tkáně z problémových partií

DŮVODY OPERACE Kdy jít na ultrazvukovou liposukci?

Jakýkoli typ liposukce neléčí obezitu, pomáhá však pacientům s nahromaděnými tukovými buňkami na určitých místech těla. Nejčastěji je to břicho, hýždě, stehna, boky ale i oblast kolenou či paží.

Klientkami mohou být i štíhlé ženy, kterým se tukové polštářky tvoří vlivem dědičné dispozice a nelze je vytvarovat dietou, ani pilným cvičením.

Velkou výhodou tohoto zákroku je trvalý účinek jednorázové procedury. V dospělosti je počet tukových buněk stabilní, nemnoží se, jen se mění jejich velikost. Proto redukce jejich počtu v dané oblasti trvalý efekt.

Zájemce o chirurgické odsátí tuku by měl splňovat několik důležitých kritérií. Patří mezi ně určitá tělesná hmotnost, ohraničené tělesné partie s tukovými nadbytky, pevná elastická kůže, dobrý zdravotní stav, ale i psychická vyrovnanost.

V současné době má estetická chirurgie k dispozici několik typů liposukcí, respektive technik odsátí tuku. Kromě normální liposukce také například ultrazvukem asistovanou liposukci.

Sjednejte si konzultaci s našimi specialisty a zjistěte, zda a která metoda liposukce je pro vás ta nejvhodnější. 

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá ultrazvuková liposukce?

Při ultrazvukové liposuci dochází oproti klasické liposukci navíc k ošetření tukové tkáně ultrazvukovou kanylou, která emulguje – rozmělní tukovou tkáň. Zároveň stáhne a zpevní kožní kryt. Z vybraných partií těla je odsávána tuková vrstva speciální kanylou, která má průměr 3 až 5 milimetrů. Kanyla je napojena na přístroj vyvíjející podtlak a vysaje všechen přebytečný tuk. Efekt liposukce je dlouhodobý.

Pacienti by měli před samotnou operací dodržovat stanovená pravidla. Tři týdny před zákrokem není vhodné užívat léky ovlivňující srážlivost krve. Od půlnoci před zákrokem nedoporučujeme jíst, pít ani kouřit.

Operace musí být odložena při zánětlivém onemocnění kůže, akné, ekzému, plísni nebo při celkově špatném zdravotním stavu pacienta.

Samotná operace není příliš komplikovaná. Oblast, odkud má být tuk odstraněn, se napustí roztokem, který prostor roztáhne. Buňky jsou následně „rozbity“ pomocí ultrazvukových vln. Liposukce ultrazvukem je pro tělo šetrná, protože rozrušuje pouze tukové buňky – ostatní podkožní struktury zůstávají ušetřeny.

Liposukce je obvykle prováděna v celkové anestezii.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Stejně jako samotný zákrok, ani následná rekonvalescence není zvlášť složitá. Pacientům se mohou objevit modřiny či otoky, ty však velice rychle zmizí. Po ultrazvukové liposukci by měla být dodržována některá základní doporučení. Pacienti obvykle nosí elastické prádlo nebo návleky, prvních pět dnů je vhodné být v klidu, nenamáhat se, odpočívat a polehávat. Od šestého dne se můžete postupně vracet do běžného režimu. Výsledky operace se plně projeví po 4 až 6 týdnech, kdy se již nemusíte v ničem omezovat.

Jaké jsou možné komplikace a rizika?

U liposukcí jsou komplikace velmi vzácné. Liposukce ultrazvukem téměř nenarušuje podkožní tkáně kromě tukových buněk, je k tělu velmi šetrná. Každý člověk však reaguje jinak, proto se u některých klientů mohou objevit otoky, volná kůže, nerovnosti či barevné změny. Velmi zřídka mohou být patrné jizvy po vstupu kanyly, může nastat infekce nebo trombóza. Komplikacím je dobré předcházet správnou předoperační přípravou a výběrem zkušeného operatéra.

Další metody liposukce

Klasická liposukce, ultrazvuková liposukce a vibrační liposukce.

před operací Průvodce operací

  1. Doneste předoperační dokumentaci

    Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

  2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

    Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

  3. V den operace přineste vše důležité

    Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

  • Orientační cena zákroku zpravidla 43 000 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Spojte se s námi, jsme tu pro vás.