Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Odstranění podbradku ultrazvukovou liposukcí

Odstranění podbradku ultrazvukovou liposukcí

Pokud vás trápí takzvaná dvojitá brada, nebo máte problémy s podkožním tukem na krku, liposukce podbradku vám může pomoci ke zdůraznění linie dolní čelisti, k prokreslení brady a zúžení krku.

BENEFITY Zcela minimalizuje nerovnosti povrchu kůže

Zdůraznění linie dolní čelisti Zdůraznění prokreslení brady

DŮVODY OPERACE Kdy podstoupit liposukci podbradku?

Trápí vás takzvaná dvojitá brada? Máte problémy s podkožním tukem na krku? Liposukce podbradku vám může pomoci ke zdůraznění linie dolní čelisti, k prokreslení brady a zúžení krku.

Zákrok je vhodný pro ty, kterým již ochablá kůže neumožňuje zbavit se takzvané dvojité brady dietou i pro ty, které trápí nežádoucí genetická dispozice.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá liposukce podbradku?

Tuk není mechanicky rozrušován jako při tradiční liposukci, ale je navíc „rozbíjen“ ultrazvukem. Tím je vytvarování podbradku mnohem rovnoměrnější a dokonalejší a jsou zcela minimalizovány nerovnosti povrchu kůže.

Výkon provádíme v kombinaci nitrožilní anestézie a místního znecitlivění. Oblast podbradku napustíme speciálním liposukčním roztokem. Po rozrušení tukových buněk provedeme jejich odsátí a ještě na operačním sále přiložíme elastickou bandáž.

Pacient je na naší klinice obvykle hospitalizován po dobu jednoho dne.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

V prvních několika pooperačních dnech je nutné spát přísně na zádech, aby nedošlo ke vzniku jednostranného otoku případně větší pooperační modřiny. Už pět dní po operaci si můžete šetrně umýt vlasy dětským šampónem. Okolo 14. dne od operace se obvykle zcela vstřebají otoky i modřiny a můžeme přistoupit k odstranění stehů. Po zákroku se mohou na kůži obličeje, ale i ušních boltců, objevit místa se sníženou citlivostí. Ta se během několika týdnů až měsíců obnoví. V pooperačním období po odsátí tuku je třeba nosit speciální bandáž navrženou pro tento typ operace. Zakoupit ji můžete přímo na naší klinice. Zatímco měsíc před vlastním výkonem je doporučováno zhubnout na váze o 2 až 5 kg, po operaci je naopak vhodné mírně přibrat.

Jaké jsou možné komplikace a rizika?

Riziko komplikací je u tohoto zákroku minimální, výjimečně se může vyskytnout v pooperačním období větší otok či hematom nebo drobné nerovnosti.

před operací Průvodce operací

  1. Doneste předoperační dokumentaci

    Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

  2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

    Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

  3. V den operace přineste vše důležité

    Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

  • Orientační cena zákroku zpravidla 24 000 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!