Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Operace břicha / Abdominoplastika

Abdominoplastika, často známá pod názvem plastická operace břicha, je chirurgický zákrok vyhledávaný zejména ženami po opakovaném porodu a lidmi po výraznějším zhubnutí.

BENEFITY Redukuje rozestup přímých břišních svalů

Redukce nadbytku kůže a podkoží Zpevnění rozestouplých břišních svalů Pevná břišní stěna po porodu Řešení pupečních/umbilikálních kýl

DŮVODY OPERACE Kdy jít na abdominoplastiku?

Abdominoplastika, často známá pod názvem plastická operace břicha, je chirurgický zákrok vyhledávaný zejména ženami po opakovaném porodu a lidmi po výraznějším zhubnutí. Plastiku břicha na naší klinice provádíme s cílem perfektního vzhledu břišní stěny. Využíváme proto moderních technik tzv. high definition bodycontouringu.

Po větší redukci váhy a obvykle také po těhotenství zůstává povolená břišní stěna a povislá kůže. Důsledkem bývají i strie a rozestup přímých břišních svalů.

Plastická operace břicha umožňuje tyto potíže zmírnit či napravit.

Abdominoplastika zbavuje pacienty převislého břicha a současně redukuje rozestup přímých břišních svalů. Efekt operace je dlouhodobý a nedojde-li k podstatným váhovým změnám, není třeba ji opakovat. Ideální je kombinovat výkon s rehabilitací a cvičením před i po operaci.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá plastická operace břicha?

Dvou až tříhodinovou operaci provádíme v celkové anestezii.

Spočívá ve zpevnění rozestouplých břišních svalů jejich sešitím a v odstranění přebytku kůže a podkoží.

Řez je veden tak, aby byla výsledná jizva skrytá pod spodním prádlem. Jen v některých případech je nutné použít vertikální jizvu směrem k pupíku.

Často doporučujeme abdominoplastiku spojit s liposukcí břišní stěny.
Pokud je u pacienta zjištěna diestáza neboli rozestup přímých břišních svalů, provádíme jejich sešití a opětovné zpevnění.

V jakých případech může pomoci?

Redukce nadbytku kůže a podkoží, zpevnění rozestouplých břišních svalů, pevná břišní stěna po porodu, řešení pupečních/umbilikálních kýl, zastavení procesu dalšího povolování břišní stěny a body contouring v kombinaci s high definition liposukcí.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Po abdominoplastice bývá pacient hospitalizován na naší klinice obvykle 1 až 2 dny. Dle rozsahu výkonu. Před a po operaci je pacient poučen o tzv. pooperační vertikalizaci, to znamená technice vstávání z lůžka, při kterých cíleně šetří břišní svaly. První pooperační den pacienti vstávají z lůžka bez zatěžování břicha a podávána je jim lehčí strava. Ke své běžné stravě vrací postupně. Drény, které se během zákroku zavádějí do operační rány jsou odstraněny ještě během hospitalizace po uplynutí 24 až 48 hodin od výkonu. Stehy jsou ve většině případů vedené pod kůží a není potřeba je odstraňovat. Jednotlivé kožní stehy se odstraňují 17. až 21. den. Měsíc až dva v pooperačním období je nutné, aby klient nosil speciální stahovací prádlo, které zakoupíte na naší klinice. Zhruba tři týdny je vhodné překrývat jizvy nealergizující náplastí. Pokud byl při operaci řešen rozestup přímých svalů břišních, nedoporučujeme posilování a větší fyzickou námahu po dobu 2 až 3 měsíců.

Jaké jsou možné komplikace a rizika?

Mezi možné komplikace patří například alergická reakce, infekce, krvácení, tromboembolická choroba, komplikované hojení rány apod. Na klinice Esthé však tato rizika minimalizujeme komplexem opatření.

Pro koho není operace vhodná?

Plastika břicha není vhodná u pacientů s křečovými žilami, poruchami srážlivosti krve a dlouhodobé kuřáky.

Důležité informace před nástupem k operaci

Pro snadnější pooperační péči je vhodné vyprázdnit se večer a ráno před zákrokem. Zásadně nedoporučujeme kouřit! Od půlnoci před dnem operace by pacient již neměl jíst a pít. V rámci předoperační přípravy dojde na odmaštění kůže, vyčištění pupíku a částečnému oholení ochlupení.

před operací Průvodce operací

 1. Doneste předoperační dokumentaci

  Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

 2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

  Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

 3. V den operace přineste vše důležité

  Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

 • Orientační cena zákroku zpravidla 65 000 Kč
 • Hospitalizace / cena za noc od 2 500 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Spojte se s námi, jsme tu pro vás.