Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Lip lift / Bullhorn lip lift

V průběhu stárnutí dochází k prodlužování vzdálenosti mezi rtem a nosem. Proto je lip lift velmi efektivní v rámci celkového omlazení obličeje, např. v kombinaci s faceliftingem.

BENEFITY Minimálně invazivní metoda

Plné a smyslné rty Efektivní operace bez zvláštní přípravy Dlouhodobý efekt

DŮVODY OPERACE Kdy jít na lip lift?

V průběhu stárnutí dochází k prodlužování vzdálenosti mezi rtem a nosem. Proto je lip lift velmi efektivní v rámci celkového omlazení obličeje, např. v kombinaci s faceliftingem. Operace nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Nemůžeme ji však provést v případě infekce v blízkosti rtu, jako je opar, akné nebo koutky.

Při této operaci provádíme vytětí/vyříznutí kousku kůže v oblasti pod nosem, které vede k vysunutí červeně horního rtu. Tato technika je nejefektivnější u pacientek s úzkým horním rtem a větší vzdáleností červeně horního rtu od nosu.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá lip lift?

Plastický chirurg vyznačí operační pole a v místním znecitlivění odstraní nadbytek kůže. Po důkladném ujištění, že je pozice esteticky vyvážená, řez zašije. Jizvy jsou většinou schovány v rýze nosních dírek, ale je třeba mít na paměti, že v některých případech může být viditelná. Výkon trvá asi 30 minut.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Operace rtů nevyžaduje žádnou složitou rekonvalescenci. Po výkonu odchází pacient ihned domů, bez problémů můžete řídit. Mírný otok ustoupí obvykle již do sedmého dne po operaci. Po 5 až 7 dnech odstraňujeme stehy. Poté je možné použít make-up. Jizvička může být patrná několik měsíců po operaci, v některých případech může být vidět trvale.

před operací Průvodce operací

  1. Doneste předoperační dokumentaci

    Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

  2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

    Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

  3. V den operace přineste vše důležité

    Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

  • Orientační cena zákroku zpravidla 17 000 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Spojte se s námi, jsme tu pro vás.