Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Operace čela / Endoskopie

Endoskopickou metodu nejčastěji doporučujeme klientům, kteří chtějí pozvednout obočí a odstranit vrásky na čele.

BENEFITY Velmi šetrný výkon v celkové anestézii

Účinná metoda řešení poklesu obočí Vypnutí kůže bez nutnosti velkých jizev Omlazující vyhlazení linek a vrásek mezi obočím Dlouhodobý účinek

DŮVODY OPERACE Kdy jít na endoskopickou operaci obočí a vrásek na čele?

Endoskopickou metodu nejčastěji doporučujeme klientům, kteří chtějí pozvednout obočí a odstranit vrásky na čele. Pokles obočí totiž může přinést nejen vrásky, ale také nadbytek kůže na horních víčkách. V tomto případě indikujeme klientům endoskopický browlifting.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá endoskopická operce čela?

Endoskopická operace čela je velmi šetrný výkon, který na naší klinice provádíme v celkové anestézii, případně analgosedaci. Naši lékaři při něm využívají operační přístroj zvaný endoskop, díky němuž stačí provést v oblasti za vlasovou hranicí jen drobné kožní řezy o délce přibližně 1 cm. Jemné jizvičky, které se netáhnou, jsou pak skryté ve vlasové části hlavy.

Plastika čela endoskopickou metodou umožňuje korekci mimických svalů způsobujících neustálé prohlubování vrásek. Dojde navíc k vypnutí kůže bez jejího odříznutí. Vrásky se tak minimalizují bez nutnosti rozsáhlých jizev a bez narušní růstu vlasů. Jedná se o jednu z méně invazivních metod vyhlazení vrásek. Celá operace obvykle netrvá déle než dvě hodiny.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Po zákroku je třeba, aby pacient strávil na naší klinice ještě jeden až dva dny. Následující týden je nutná elastická bandáž hlavy, jakmile dojde k jejímu sundání, můžete si poprvé vlasy umýt šamponem. Po propuštění do domácího ošetřování by měl pacient zachovat klid na lůžku. Stehy z nepatrných jizev ve vlasové části hlavy se odstraňujeme obvykle do 14 dní od zákroku. Většině pacientů poté nic nebrání v jakékoliv běžné aktivitě. Po měsíci je již možné také barvení vlasů.

před operací Průvodce operací

 1. Doneste předoperační dokumentaci

  Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

 2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

  Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

 3. V den operace přineste vše důležité

  Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

 • Orientační cena zákroku zpravidla 54 000 Kč
 • Hospitalizace / cena za noc od 2 500 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Spojte se s námi, jsme tu pro vás.