Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Miniabdominoplastika

Miniabdominoplas­tika s liposukcí se liší od klasické abdominoplastiky tím, že se zaměřuje pouze na oblast podbřišku.

BENEFITY Metoda eliminuje veškeré jizvy v oblasti pupíku

Odstranění přebytků kůže a podkoží v podbřišku Bez jediné jizvičky v oblasti pupíku a dalších jizev na břiše Možnost zpevnění povoleného svalstva v oblasti pod pupkem Velmi krátká doba hojení a rekonvalescence

DŮVODY OPERACE Kdy jít na miniabdominoplastiku?

Miniabdominoplas­tika s liposukcí se liší od klasické abdominoplastiky tím, že se zaměřuje pouze na oblast podbřišku.

Díky zkušenostem našich pacientek považujeme za hlavní výhodu miniabdominoplastiky fakt, že se touto metodou eliminují veškeré jizvy v oblasti pupíku. Jediná jizvička zůstává skrytá nízko, v podbřišku. Tento zákrok tedy neomezuje pacientky při nošení spodního prádla ani plavek.

Miniabdominoplastika je také cestou ke krásnějšímu bříšku u žen, které rodily císařským řezem, po kterém jim zůstala jizva, někdy i s převisem kůže.

Vzhledem k menší zátěži, oproti abdominoplastice, je možné operaci provádět také u lidí, které obtěžuje převislé břicho, ale klasická abdominoplastika by pro ně byla ze zdravotních důvodů rizikem.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá miniabdominoplastika?

Miniabdominoplastiku rozlišujeme na dolní a horní. Horní je méně častá a týká se úpravy kůže nadbřišku. V takovém případě je řez veden v oblasti pod prsy a kůže je vytažena směrem nahoru.

Pokud je v podbřišku kromě uvolněné kůže i nahromaděný tuk, může být zákrok spojený s liposukcí, při které se jeho přebytky odsají.

Zákrok provádíme většinou v celkové anestezii, proto je nutné absolvovat interní předoperační vyšetření. Vlastní výkon trvá přibližně hodinu.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Po zákroku je třeba počítat s hospitalizací, která většinou trvá jeden den. Výsledky miniabdominoplastiky jsou dlouhodobé a operaci nebývá nutné opakovat. Výsledek operace je zřejmý po splasknutí otoků a vstřebání hematomů obvykle v řádu několika týdnů. Tento typ operace přináší oproti klasické abdominoplastice významné snížení rizik i kratší dobu rekonvalescence. Také otoky a modřiny jsou výrazně menší a vytvoření seromu je vzácné.

Jaké jsou možné komplikace a rizika?

Výhodou miniabdominoplastiky, oproti klasické operaci břicha, je nižší riziko celkových pooperačních komplikací. Přesto je třeba pečlivě dodržovat pooperační režim, nosit kompresivní prádlo a vyvarovat se předčasné fyzické zátěže.

před operací Průvodce operací

 1. Doneste předoperační dokumentaci

  Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

 2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

  Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

 3. V den operace přineste vše důležité

  Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

 • Orientační cena zákroku zpravidla 53 000 Kč
 • Hospitalizace / cena za noc od 2 500 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Spojte se s námi, jsme tu pro vás.