Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Plastická operace valů stehen a paží

Při plastice stehen a paží je odstraňována nadbytečná kůže v postižených oblastech. Operace má trvalý efekt a je díky moderním technologiím, které používáme, obvykle bez komplikací.

BENEFITY Možnost kombinovat zákrok s liposukcí

Řešení kožního nadbytku po výrazném úbytku váhy Odstranění nadbytečné kůže na stehnech i pažích

DŮVODY OPERACE Kdy podstoupit plastiku stehen a paží?

Povolená kůže stehen a paží vzniká především po výrazném zhubnutí nebo v důsledku stárnutí. Liposukce a plastická operace končetin vám může pomoci k pohodlnému odstranění nadbytečné kůže a lepšímu vzhledu problematických partií.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá úprava stehen a paží?

Při plastice stehen a paží je odstraňována nadbytečná kůže v postižených oblastech. Operace má trvalý efekt a je díky moderním technologiím, které používáme, obvykle bez komplikací. Zákrok je prováděn v celkové anestezii, naši zkušení chirurgové se postarají o bezproblémový pooperační průběh.

Přebytečná kůže na stehnech a pažích je odstraňována přesnými řezy, které jsou naplánovány podle předoperačního vyšetření. Pokud je třeba, chirurg během zákroku odstraní i nadbytečnou tukovou tkáň.

Při operaci valů vnitřních stehen a hýždí jsou řezy vedeny tak, aby výsledná jizva byla umístěna do přirozených záhybů v tříslech. Následně by měla pokračovat do záhybu pod hýžděmi, aby se schovala do spodního prádla či plavek.

Po odstranění valů nebo povolené kůže z oblasti vnitřní strany horních končetin je jizva umístěna podélně s paží na její vnitřní ploše.

Při větším rozsahu zákroku používáme drény, které v prvních 24 hodinách po operaci odvádějí krev a tkáňový sekret. Tím se snažíme předcházet komplikacím, jako jsou záněty nebo rozestup operační rány, které mohou nastat při výraznějším hromadění tekutin. Drény ponecháváme v některých případech i delší dobu.

Operace končí přiložením komprese ve formě elastických obvazů nebo speciálních pružných návleků. Ta je nezbytná pro dokonalé rovnoměrné přihojení uvolněné kůže k jejímu podkladu.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Pacient zůstává hospitalizován na lůžku 1 až 2 dny v závislosti na rozsahu zákroku a na pooperačním průběhu. Po stabilizaci celkového i místního stavu bývá propuštěn do domácího ošetřování. Po operaci je nezbytné dodržovat 14 dní klidový režim. Chůze by měla být omezena jen na nejnutnější potřebu. U operace paží je možná kancelářská práce po týdnu od zákroku. Paže jsou fixovány elastickými návleky ještě přibližně po dobu jednoho měsíce. Plná fyzická zátěž horních končetin je možná po 4 až 6 týdnech. U operace stehen je kancelářská práce možná po 14 dnech. Pacient však nosí další 4 týdny kompresivní prádlo, které odkládá jen na sprchování. Plná fyzická zátěž je možná po 4 až 6 týdnech od operace. Na dolních končetinách doporučujeme elastické návleky většinou dva měsíce po zákroku. Druhý měsíc je to především při delším stání, chůzi či aktivnějším pohybu. Stehy jsou obvykle vstřebatelné a nemusíme je odstraňovat. Elastickou kompresi ve formě obvazů nebo návleků ponecháváme tak dlouho, jak to vyžaduje místní nález.

Jaké jsou možné komplikace a rizika?

Pacientům mohou zůstávat i několik měsíců výrazné jizvy, kterým je možné alespoň částečně předcházet tlakovými masážemi a další péčí. Pacient by se neměl znepokojovat více či méně rozsáhlými podkožními krevními podlitinami spojenými s bolestivostí a většinou přechodnou ztrátou citlivosti v místě zákroku. V případě nedodržení klidového režimu může dojít ke zvýraznění otoků, teploty i bolestivosti. Pokud se objeví výraznější bolesti, velké otoky a teploty nad 38 °C, měla by se pacientka dostavit v co nejkratší době na kontrolu ke svému chirurgovi.

před operací Průvodce operací

 1. Doneste předoperační dokumentaci

  Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

 2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

  Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

 3. V den operace přineste vše důležité

  Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

 • Orientační cena zákroku zpravidla 75 000 Kč
 • Hospitalizace / cena za noc od 2 500 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Spojte se s námi, jsme tu pro vás.