Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Modelace prsou

Každá žena chce mít krásná a pevná prsa. Jejich tvar se však může v průběhu života měnit. Řešením může být modelace prsou.

BENEFITY Velice efektivní operace, která navrátí původní tvar

Úprava pokleslých a ochablých prsů Zvýšení atraktivity a sebevědomí Návrat k původnímu atraktivnímu tvaru

DŮVODY OPERACE Kdy jít na modelaci prsů?

Každá žena chce mít krásná a pevná prsa. Jejich tvar se však může v průběhu života měnit.
Ať už kvůli porodu a kojení, nebo významnému úbytku váhy, řada žen s povadlými prsy se cítí méně atraktivní. Řešením může být modelace prsou.

Plastika prsů je velice efektivní operace, která navrátí původní tvar. Díky zákroku mohou ženy získat pevnější, atraktivnější prsa, která jim pomohou cítit se krásnější.

Změna tvaru prsou je obvykle způsobena úbytkem hmotnosti prsní žlázy. Ženy pak mají v dané oblasti nadbytek kůže, který neesteticky visí.

Zbytek žlázy na hrudní straně se sesune dolů a dochází k poklesu prsu.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá modelace prsů?

Podstatou modelace prsů je vytažení nízko uložených prsních dvorců do vyšší polohy a zmenšení nadbytečného kožního krytu kolem a pod dvorcem. A to včetně mírného zmenšení dvorce. Tím se prsa nadzvednou a získají plnější a dokonalejší tvar.

Před samotným zákrokem pečlivě zanalyzujeme prsa pacientky, abychom zvolili správný operační postup.

Pokud trpí žena výraznou ztrátou objemu žlázy, je přebytečná kůže pod dvorcem využita na vyplnění nově tvarovaného prsu. Objem je doplněn materiálem, který je tělu vlastní, modelace je proto velice šetrná.

Prs poté vypadá plnější a působí mladistvým dojmem.

Operace prsů však může probíhat různě.

Rozhodující je tvar a velikost prsů před operací. Zkušený lékař posoudí, jaký postup je pro danou klientku vhodný, aby dosáhl co nejlepšího výsledku. Podle této volby se liší jizvy, které po zákroku ženě zůstanou.

U některých postupů zůstávají pouze cirkulární jizvy kolem dvorce, které mohou být doplněny šikmou vertikální jizvou, směřující k podprsní rýze.

Nejobvyklejší jsou jizvy ve tvaru obráceného písmene T, kdy horizontální jizva je umístěna pod samotným prsem a je velmi nenápadná.

U nedostatečného objemu prsů můžeme současně provést vyplnění silikonovými implantáty.

V některých případech je ale vhodné vložit implantáty později, s odstupem minimálně
tří měsíců od modelace.

Standardní modelace prsů trvá podle rozsahu 1,5–2 hodiny.

Technika internal bra

Při klasické modelaci dochází pouze k zmenšení kožního krytu a prs je zpevněn napnutím kůže. U pacientek s poklesem prsů je ale primární problém volnost tkání, kvůli které modelaci žádají. A to jak kožního krytu, tak tkáně uvnitř prsu. Proto, i přestože dojde ke zpevnění, kůže během týdnů následujících po operaci relativně povolí a efekt modelace se tím sníží.

Jedním z možných přístupů je užití tzv. internal bra – vnitřní podprsenky. Existují různé varianty tohoto výkonu, vždy v závislosti na tom, zda se jedná o zvětšení nebo modelaci prsů. V případě modelace tato technika spočívá ve využití objemu spodní části, jeho podsunutí pod prsem a fixaci k hrudní stěně v oblasti dekoltu. Tím se vysune celý prs výše a jeho váha nevisí pouze na kůži, ale je pevně držena silnější fixací. To vše vede k výraznému prodloužení efektu modelace prsů.

Konzultace

Během konzultace by se vás měl lékař podrobně zeptat na vaše cíle a očekávání a pokud je třeba tyto představy uvést na pravou míru.

Také je důležité zhodnotit přínos operace. Je zbytečné operovat hezká prsa, u kterých by byl liftingový efekt velmi malý, navíc za cenu jizev.

Měl by vám také objasnit rozsah a velikost možných jizev v závislosti na charakteru vaší kůže.

Je nezbytné, aby s vámi konzultoval i eventuální onemocnění, užívání léků a doplňků a zhodnotil celkový zdravotní stav.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Pokud jsou v průběhu operace zavedeny drény, odstraňujeme je po 24 až 48 hodinách. Z kliniky odcházejí pacientky bez drénů a v elastické podprsence. Bezprostředně po výkonu se žena obvykle cítí dobře a často se již po 2 týdnech vrací do běžného života. Je vhodné, abyste se dostavila na kontrolu 10 až 14 dní po operaci. Poté stačí, když budete dodržovat lékařova doporučení. Zhruba 4 týdny mají pacientky na jizvách nealergizující náplasti a 4 až 6 týdnů se musí vyvarovat větší fyzické námaze. Je také nutné, abyste po dobu 6 týdnů po zákroku nosila elastickou podprsenku bez kostic, kterou nesvléknete ani na noc.

Jak se vyvarovat komplikacím?

Modelace prsů je pro tělo poměrně šetrná, proto nejsou komplikace příliš obvyklé. Nemusíte podstupovat žádnou zvláštní předoperační přípravu. Stačí, když se zaměříte na následující body: Tři týdny před zákrokem byste neměla užívat léky snižující srážlivost krve. Je vhodné podstoupit mammologické, sonografické a případně také mammografické vyšetření. Od půlnoci před operací nesmějí pacientky jíst, pít ani kouřit. Výjimku mohou tvořit pacientky nastupující k operaci až po obědě, které se mohou snídat. Pravidlem je, že není možné jíst ani pít 6 hodin před zákrokem. Kůži není vhodné natírat žádným krémem, podpaždí musí být oholeno. Zákrok nemůžeme provést v případě, že žena trpí na akutní akné, ekzémy, či plísně v podkožních rýhách. Není samozřejmě možné operovat při celkově špatném zdravotním stavu pacientky. Mezi vzácné pooperační komplikace patří například hematom či infekce v ráně, kterým lze předejít pečlivou volbou lékaře a specializovaného pracoviště. U pacientek s horším hojením ran může dojít ke zbytnění pooperační jizvy, které je obvykle dočasné a vymizí po 12 až 18 měsících. Pokud přetrvá, vyžaduje si následnou léčbu.

PŘED OPERACÍ Průvodce operací

 1. Doneste předoperační dokumentaci

  Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

 2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

  Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

 3. V den operace přineste vše důležité

  Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

 • Orientační cena zákroku zpravidla 65 000 Kč
 • Hospitalizace / cena za noc od 2 500 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!