Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Kyselina hyaluronová

Zdaleka nejpopulárnější výplní je aktuálně kyselina hyaluronová. Její výhodou je vysoká míra bezpečnosti. Pro pacienty je vyplnění touto látkou nenáročnou procedurou.

BENEFITY Revitalizace a hydratace pokožky

Vyplnění vrásek Remodelace lícních kostí a úprava kontur tváře Zvětšení a modelace objemu rtů s hloubkovým hydratačním účinkem Prevence tvorby vrásek v oblastech očního okolí, krku, dekoltu a rukou

TYPY VÝPLNÍ Výplně dělíme na vstřebatelné a nevstřebatelné

Jeden z nejčastějších zákroků estetické medicíny jsou výplně a botox. Deformace jimi způsobená se často zaměňuje za špatně provedené zákroky plastické chirurgie. Jedná se také o oblast s nejčastějšími mýty v estetické medicíně. Jsou výplně kyselinou hyaluronovou, tělu vlastní látkou bezpečnější než jed botulotoxinu? Je pravda, že pokud se použijí bude člověk vypadat nepřirozeně?

TYPY VÝPLNÍ

Zlatým standardem jsou v současnosti výplně vstřebatelné. Syntetické nevstřebatelné výplně, např. Metacrill už odborné lékařské společnosti, např. Společnost estetické a laserové medicíny, nedoporučují z důvodu velkého množství nežádoucích účinků a neměly by se tedy vůbec používat.

Zdaleka nejpopulárnější výplní je aktuálně kyselina hyaluronová. Její výhodou je vysoká míra bezpečnosti. Nevýhodou pak to, že se vstřebává.

Pro pacienty je vyplnění touto látkou nenáročnou procedurou. Nejmodernější materiály jsou připraveny již s lokálním anestetikem, a tak je jejich aplikace velmi komfortní.

U kyseliny hyaluronové existuje velké množství druhů, zejména co se týká hustoty.
Tekutější varianty se hodí do povrchovějších vrstev obličeje a na jemnější vrásky.
Nejhustší přípravky jsou vhodné na objemové změny – konturování. Například dosažení žádaného V-shape obličeje.

Omlazení obličeje je velmi komplexní záležitost. Například na vrásky zevně od očí nebo na čele je, zejména v počátečních stádiích, jasnou volbou botulotoxin, což však není výplňový materiál. I když se ho lidé často obávají jedná se o nejbezpečnější zákrok v estetické medicíně.

TYPY ZÁKROKŮ – BEAUTIFICATION

 

VÝPLŇ RTŮ

Technika zvětšování rtů ať už kyselinou hyaluronovou nebo jinou výplní je velmi komplexní. Nespočívá pouze v aplikaci určitého množství výplně do rtu. Ret má složitou anatomii a tu je třeba respektovat, aby nedošlo k tak známému efektu kačera, kdy ret působí nepřirozeně až groteskně. Výplň se musí aplikovat v různém množství do několika oblastí horního a dolního rtu. Vždy však jen tolik, aby se docílilo krásného a přirozeného výsledku.
Bohužel se nezřídka setkáváme s tím, že řada lékařů nemá dostatečnou erudici k provádění těchto zákroků.

Jawline definition

V shaping

TYPY ZÁKROKŮ – REJUVENATION

 

Liquid facelift

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá aplikace kyseliny hyaluronové?

Vlastní aplikace výplní se provádí ultratenkou jehlou formou drobných vpichů. Většinou není třeba znecitlivění. V případě rtů můžeme použít anestetický krém. Podle rozsahu zákroku trvá aplikace výplní Teosyal přibližně 30 minut.

Produkty, které obsahují zesíťovanou kyselinu hyaluronovou, účinkují v průměru 6 až 12 měsíců. Průměrná délka účinku je ovlivněna následujícími faktory: typ pokožky pacienta, rozsah požadované korekce, způsob aplikace a injektované množství.

Rekonvalescence

Po aplikaci není nutná žádná rekonvalescence. Ihned se můžete zapojit do běžného života. Přesto platí několik jednoduchých pravidel, která doporučujeme dodržet.

Ošetřenou oblast můžeme bezprostředně po aplikaci chladit, předejdete tak případným modřinám nebo otoku.

Během 2 týdnů po aplikaci byste se měli vyhýbat extrémním teplotám (vysoký chlad, sauna, UV a sluneční záření).

Žádná další omezení po injekční aplikaci kyseliny hyaluronové nejsou třeba.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Kdy lze napravit neodbornou aplikaci?

V případě aplikace kyseliny hyaluronové neprofesionálem, nebo nedostatečně proškoleným lékařem může dojít ke vzniku až groteskního výrazu tváří a rtů. Naštěstí jde o věc řešitelnou. Látka se časem vstřebá, případně můžeme absorpci urychlit podáním hyaluronidázy. Větším problém nastává, pokud je použit nevstřebatelný výplňový materiál, např. Metacrill. To vede k obtížně řešitelným až nezvratitelným komplikacím. Tyto pacienti pak často končí na klinikách plastické chirurgie. Následuje množství korekčních zákroků a někdy mají viditelné poškození v obličeji na celý život. Levné nabídky aplikace výplní a botulotoxinu a trivializování lékařských zákroků nejsou pro pacienta nikdy dobrým vodítkem. Na druhou stranu pokud se výplně používají s mírou, dostatečnou erudicí a estetickým cítěním, můžeme docílit skvělých výsledků.

Jaké jsou možné komplikace a rizika?

Výplně materiálem, který je tělu vlastní se zdá být jako bezpečná procedura. Bezpečnou procedurou být může, riziko je ale ovlivněno zkušeností lékaře, který zákrok provádí. Čím je erudovanější, tím je riziko komplikací menší. Případně je schopen řešit komplikace tak, aby vedly k dlouhodobým následkům s minimální pravděpodobností. Mezi komplikace můžeme zařadit přehnané výplně vedoucí k deformaci obličeje. Těm můžete předejít výběrem lékaře, u kterého vidíte přirozené výsledky. Bakteriální infekce po aplikaci výplně je vzácná, projevuje se zarudnutím oblasti, ev. hnisanou sekrecí. Řeší se antibiotiky, případně rozpuštěním kyseliny hyaluronové hyaluronidázou. Obrovským a neřešitelným problémem jsou infekce u nevstřebatelných výplní. Jsou jedním z důvodů proč by se tyto výplně neměly požívat. Možnou komplikací jsou granulomy, kuličky pod kůží, u kterých může docházet k zarudnutí. Jsou typické především u nevstřebatelných výplní, ale mohou se objevit u výplní vstřebatelných. Nejobávanější komplikací výplňových materiálů jsou cévní embolie. Nebezpečné jsou zejména v oblasti nosu a mezi obočím. Mohou vést až k odumření části kůže. Tomuto riziku se můžeme správnou diagnosou a včasným zásahem vyvarovat hned při aplikaci. Důležité je, aby zákrok prováděl lékař s dostatkem zkušeností. Ze stejného důvodu může dojít k ucpání cévy a následné slepotě. Jedná se však o extrémně vzácnou, ale velmi závažnou komplikaci. Podle dostupných dat může při dlouhodobých aplikacích vznikat také lymfedem. Z výčtu komplikací jasně vyplývá, že by zákrok měl provádět pouze zkušený lékař. Nejčastěji dermatolog nebo plastický chirurg, který umí minimalizovat případné riziko, eventuálně včas zasáhnout. Bohužel stále aplikují tyto výplně i lékaři s nedostatečným tréninkem nebo dokonce také nelékaři. Díky významné aktivitě Společnosti estetické a laserové medicíny se však tento stav v České Republice postupně zlepšuje.

Cena zákroku

  • Orientační cena zákroku od 7 800 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!