Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Modelace ptotických prsou s implantáty

V případě, že se necítíte kvůli pokleslým/ptotickým prsům dobře, nabízí se jako řešení modelace.

BENEFITY Úprava nejen tvarů prsů, ale také doplnění žádoucího objemu silikonovým implantátem

Zvýšení atraktivity a sebevědomí Návrat k původnímu atraktivnímu tvaru a velikosti Úprava pokleslých a ochablých prsů Úprava velikosti prsů

DŮVODY OPERACE Kdy jít na modelaci prsů se zvětšením?

Tvar prsů se může v průběhu života měnit. Porodem, kojením, nebo významným úbytkem váhy. V případě, že se žena necítí kvůli pokleslým/ptotickým prsům dobře, nabízí se jako řešení modelace.

Stejně tak je to s velikostí. Menší objem prsů může být vrozený, nebo k úbytku objemu dochází v souvislosti s porodem.

Upravit můžeme nejen tvarů prsů, ale také doplnit žádoucí objem silikonovým implantátem. Naším cílem je, aby ženy získaly pevnější, plnější, vysunutá prsa, která jim pomohou cítit se krásnější.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá modelace prsů se zvětšením?

Podstatou modelace prsů je vytažení nízko uložených prsních dvorců do vyšší polohy a zmenšení nadbytečného kožního krytu kolem a pod dvorcem. A to včetně mírného zmenšení dvorce. Tím se prsa nadzvednou a získají plnější a dokonalý tvar. Objem prsů je následně upravíme vložením silikonového implantátu. A to buď do prostoru pod prsní žlázu, nebo pod prsní sval.

Před samotným zákrokem pečlivě zanalyzujeme prsa pacientky, abychom zvolili správný operační postup.

Pokud žena trpí výraznou ztrátou objemu žlázy, je přebytečná kůže pod dvorcem využita na vyplnění nově tvarovaného prsu.

Prsa jsou doplněna jak vlastním materiálem, tak na žádost klientky různě velkými silikonovými implantáty.

Operace prsů však může probíhat různě.

Rozhodující je tvar a velikost prsů před operací. Zkušený lékař posoudí, jaký postup je pro danou klientku vhodný, aby dosáhl co nejlepšího výsledku. Podle této volby se liší jizvy, které po zákroku ženě zůstanou.

U některých postupů zůstávají pouze cirkulární jizvy kolem dvorce, které mohou být doplněny šikmou vertikální jizvou, směřující k podprsní rýze.

Nejobvyklejší jsou jizvy ve tvaru obráceného písmene T, kdy horizontální jizva je umístěna pod samotným prsem, kde je však velmi nenápadná.

Operace trvá podle rozsahu 1,5–2 hodiny.

Prsní implantáty

Používáme pouze implantáty renomovaných značek.

Konzultace

Během konzultace by se vás měl lékař podrobně zeptat na vaše cíle a očekávání a pokud je třeba tyto představy uvést na pravou míru.

Také je důležité zhodnotit přínos operace. Je zbytečné operovat hezká prsa, u kterých by byl liftingový efekt velmi malý, navíc za cenu jizev.

Měl by vám také objasnit rozsah a velikost možných jizev v závislosti na charakteru vaší kůže.

Je nezbytné, aby s vámi konzultoval i eventuální onemocnění, užívání léků a doplňků a zhodnotil celkový zdravotní stav.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Pooperační průběh je obvykle bez komplikací a rekonvalescence není nijak složitá. Při uložení implantátů pod prsní žlázu je režim v shodný s režimem po klasické modelaci prsů. Při uložení implantátů pod prsní sval může být pooperační stav bolestivější a rekonvalescence je o něco delší. Pokud jsou v průběhu operace zavedeny drény, odstraňujeme je po 24 až 48 hodinách. Z kliniky odcházejí pacientky bez drénů a v elastické podprsence. Bezprostředně po výkonu se žena obvykle cítí dobře a často se již po 2 týdnech vrací do běžného života. Na kliniku se musíte dostavit opět 17 až 21 dní po operaci, kdy vám odstraníme nevstřebatelné podkožní stehy. Velmi často se snažíme používat primárně vstřebatelné stehy. Pak je možná první kontrola až po měsíci od zákroku. Poté stačí dodržovat už jen lékařova doporučení. Je nutné, aby ženy šest týdnů po výkonu nosily elastickou podprsenku bez kostic, kterou nesvlékají ani v noci. Při uložení implantátů pod prsním svalem doporučujeme nosit přes podprsenku ještě elastický pás po dobu asi 2 týdnů. Zhruba 4 týdny mají pacientky na jizvách nealergizující náplasti a 4 až 6 týdnů se musí vyvarovat větší fyzické námaze.

Jak se vyvarovat komplikacím?

Modelace prsů je pro tělo poměrně šetrná, proto nejsou komplikace příliš obvyklé. Nemusíte podstupovat žádnou zvláštní předoperační přípravu. Stačí, když se zaměříte na následující body: Tři týdny před zákrokem byste neměla užívat léky snižující srážlivost krve. Je vhodné podstoupit mammologické, sonografické a případně také mammografické vyšetření. Od půlnoci před operací nesmějí pacientky jíst, pít ani kouřit. Výjimku mohou tvořit pacientky nastupující k operaci až po obědě, které se mohou snídat. Pravidlem je, že není možné jíst ani pít 6 hodin před zákrokem. Kůži není vhodné natírat žádným krémem, podpaždí musí být oholeno. Zákrok nemůžeme provést v případě, že žena trpí na akutní akné, ekzémy, či plísně v podkožních rýhách. Není samozřejmě možné operovat při celkově špatném zdravotním stavu pacientky. Mezi vzácné pooperační komplikace patří například hematom či infekce v ráně, kterým lze pře-dejít pečlivou volbou lékaře a specializovaného pracoviště. U pacientek s horším hojením ran může dojít ke zbytnění pooperační jizvy, které je obvykle do-časné a vymizí po 12 až 18 měsících. Pokud přetrvá, vyžaduje si následnou léčbu.

PŘED OPERACÍ Průvodce operací

 1. Doneste předoperační dokumentaci

  Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

 2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

  Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

 3. V den operace přineste vše důležité

  Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

 • Orientační cena zákroku zpravidla 85 000 Kč
 • Hospitalizace / cena za noc od 2 500 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!