Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Tumescenční liposukce

Při tumescentní liposukci kanyla opakovaně prostupuje do tukových tkání, čímž je narušuje a následně mohou být odstraněné. Tímto postupem vznikají tunely po odsátém tuku.

BENEFITY Trvalý efekt zákroku

Odstranění tukové tkáně z problémových partií Šetrná operace bez narkózy

DŮVODY OPERACE Kdy jít na tumescentní liposukci?

Štíhlá a sportovní postava je nedílnou součástí našich představ o atraktivitě. Každý chceme vypadat dobře. Na lidském těle však existují místa, kde je velmi těžké zhubnout pomocí diety a cvičení. Oblíbeným a šetrným zákrokem, při kterém lékař odstraní přebytečný tuk z problémových partií, je tumescentní liposukce. Provádíme ji v lokální anestezii a nemusíte být proto hospitalizována.

Tumescentní liposukce má velice dobré pooperační výsledky. Rozhodně však není určena k léčbě obezity. Jedná se o metodu liposukce, při níž je odstraňována tuková tkáň z problémových partií. Lékaři nejčastěji upravují břicho, hýždě, stehna, boky ale i oblast kolenou či paží. Efekt je dlouhodobý.

Liposukce není vhodná například pro obézní jedince. Pomáhá pacientům, kteří mají ohraničené tělesné partie s tukovými nadbytky, které jsou obvykle způsobeny dědičnými dispozicemi. Zájemce o liposukci musí mít pevnou a elastickou kůži a být v dobrém zdravotním i psychickém stavu.

Pacienti podstupující liposukci na naší klinice si výsledek chválí zejména kvůli tomu, že jim operace pomohla zvýšit sebevědomí.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá tumescentní liposukce?

Existují různé druhy liposukce, jejich princip je však podobný. Jde o odstranění tuku z podkožních zásob. Oblast, ze které tuk odstraňujeme napustíme speciálním roztokem, který prostor vyplní a roztáhne. Rozrušená tkáň poté odsajeme pomocí kanyly s průměrem 3 až 5 milimetrů.

Jednotlivé druhy liposukce se liší způsobem rozbíjení buněk.

Při tumescentní liposukci kanyla opakovaně prostupuje do tukových tkání, čímž ji narušuje a následně může být odstraněna.

Tímto postupem vznikají tunely po odsátém tuku. Liposukci proto musí provádět zkušený operatér, který vytvoří hustou síť tunelů. Výsledkem je rovnoměrné ztenčení podkožní tukové vrstvy.

Tumescentní liposukce je pro organismus velice šetrná především proto, že je prováděna bez celkové anestezie.

Hodinu před zákrokem klientovi podáme injekci s roztokem lokálních anestetik a adrenalinu. Lékař poté aplikuje do místa odkud odsávat tuk speciální roztok. Díky tomu je odstranění tkáně snadné a minimálně poškozuje závěsný aparát kůže.

Díky lokální anestezii nemusí být pacient vůbec hospitalizován, případně zůstává v nemocnici pouze na jeden den. Při lokálním umrtvení necítí operovaný žádnou bolest.

Přesto někteří klienti preferují zákrok pod celkovou narkózou. Pohybující se kanyla pod kůží pro ně může být nekomfortní.

Liposukce břišní stěny metodou tumescentní liposukce trvá obvykle 1,5 hodiny. Liposukce boků nebo zevních stehen zhruba 1 hodinu.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Tumescentní liposukce není příliš komplikovaná operace a zotavení pacienta obvykle probíhá bez problémů. Po zákroku se mohou objevit modřiny nebo otoky, které ve většině případů velice rychle vymizí. Doporučujeme oblékat elastické prádlo či návleky, které rekonvalescenci mohou urychlit. Prvních pět dnů po operaci by měli lidé dodržovat klidový režim, zbytečně se nenamáhat, spíše odpočívat a polehávat. Poté je možný pozvolný návrat do běžného života. Plný efekt zákroku je zřejmý po čtyřech až šesti týdnech, kdy pacient již nemusí dodržovat žádná omezení.

Jaké jsou možné komplikace a rizika?

Tumescentní liposukce nevyžaduje speciální přípravu. Pokud klient užívá léky ovlivňující srážlivost krve, musí je vysadit 3 týdny před zákrokem. Od půlnoci před operací navíc nesmějí pacienti pít, jíst ani kouřit. Lékař provádí liposukci pouze lidem v dobrém zdravotním stavu. Při zánětlivém onemocnění kůže, výsevu akné, ekzému či kožní plísni musí být zákrok odložen. Velmi zřídka může dojít po liposukci k některým komplikacím jako je otok, infekce, trombóza, nerovnosti, volná kůže nebo zbytnění jizvy. Těmto rizikům naši zkušení lékaři dokážou předcházet pomocí odpovídajících pravidel, díky zkušenostem a odpovědnému přístupu. Zákrok provádíme ve sterilním prostředí operačního sálu při zachování pravidel asepse a antisepse.

Další metody liposukce

Klasická liposukce, ultrazvuková liposukce a vibrační liposukce

před operací Průvodce operací

  1. Doneste předoperační dokumentaci

    Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

  2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

    Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

  3. V den operace přineste vše důležité

    Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

  • Orientační cena zákroku 20 600 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!