Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Sonografické pracoviště

Sonografické pracoviště

Vhodné je pro všechny ženy před plánovanou estetickou operací prsů – augmentací implantáty, modelací i redukcí. Slouží k ověření nepřítomnosti patologického nálezu v prsní žláze.

BENEFITY Dostupné a bezpečné vyšetření prsu

Nezatěžuje organismus rentgenovým zářením Rozliší pevné nádory od cystických změn Detekce změn u žen s prsními implantáty Vyšetření štítné žlázy, uzlinových syndromů a měkké tkáně

DŮVODY VYŠETŘENÍ Kdy jít na sonografické vyšetření?

Nechte si zkontrolovat svá prsa na našem sonografickém pracovišti, které vede MUDr. Radka Janitorová. Vyšetření prsů pomocí ultrazvukového přístroje MYLAB 50 představuje ambulantně proveditelnou a bezpečnou vyšetřovací metodu.

SONO doporučujeme při plánování zákroku u všech žen nad 35 let. U žen nad 45 let navrhujeme také předoperační mamografie.

SONO neboli ultrazvukové vyšetření by mělo být provedeno nejdéle 3 měsíce před výkonem, ideálně s měsíčním předstihem. Mamografii doporučujeme ideálně do půl roku před operací.

Ultrazvukové vyšetření preventivně doporučujeme také ženám ve věku do 40–45 let po estetické úpravě. Slouží především ke kontrole uložení a celkového stavu implantátů. Především vyloučení praskliny, ale i patologického zapouzdřování a dalších časných či pozdních pooperačních komplikací.

První kontrolu navrhujeme 1 rok po operaci. Další pak individuálně podle nálezu.

Další skupiny žen, kterým můžeme ultrazvukové vyšetření u nás na klinice doporučit:

preventivně pro všechny ženy nad 45 let pokud:

– nejsou v rámci pravidelných mamografických kontrol na screeningovém centru dovyšetřovány i sonograficky;

– chtějí být z různých důvodů sledovány pouze sonograficky;

– jsou před plánovanou výměnou implantátů;

preventivně pro všechny ženy do 45 let pokud:

– nejsou po estetické úpravě prsů, ale chtějí se ubezpečit o svém zdraví před dosažením screeningového věku 45 let;

– jako konzultační vyšetření pro ženy po augmentaci implantáty s nejasným či nejednoznačným nálezem na implantátech při vyšetření na jiném pracovišti;

– pro ženy po augmentaci implantáty s nově vzniklými obtížemi. Hmatná boulička, změna tvaru, velikosti či tuhosti prsu, nová bolest.

PRŮBĚH VYŠETŘENÍ Co vás čeká?

Jak sonografické vyšetření probíhá?

Jedná se o bezbolestné vyšetření bez známých nežádoucích vedlejších účinků. Provádí se na vyšetřovacím lehátku v poloze vleže na zádech ultrazvukovou sondou po nanesení průhledného gelu na vyšetřovanou oblast.

Při sonografickém vyšetření je také zhodnocena rodinná anamnéza, obtíže klientky v souvislosti s prsy, výsledky předchozích vyšetření. Vyšetření při nekomplikovaném nálezu trvá 15–20 minut. a klientce je sdělen a podrobně vysvětlen výsledek provedeného vyšetření a doporučen termín příští kontroly.

V případě patologického nálezu v souvislosti s proběhlou operací prsů předáváme klientku do péče operatéra k dalšímu řešení.

V případě nepodezřelého, benigního, nezhoubného nebo nejednoznačného nálezu, při zjištění významné rodinné anamnézy nebo na základě přání klientky nabízíme možnost sledování v Mammologické poradně Kliniky Esthé, kterou vede MUDr. Soňa Měšťáková.

V případě podezřelého či jednoznačně patologického nálezu navrhujeme další dovyšetření a klientce další postup podrobně vysvětlíme.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

  • Orientační cena vyšetření 1 500 Kč

Zarezervujte si svůj termín

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!