Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Sonografické pracoviště

Sonografické pracoviště

Sonografické vyšetření je velmi důležité ke zhodnocení zdraví prsní žlázy i ke zhodnocení stavu implantátů

Je potřebné:
– pro všechny ženy před plánovanou estetickou operací prsů (augmentací implantáty, modelací i redukcí) k ověření nepřítomnosti patologického nálezu v prsní žláze (k vyloučení podezření na zhoubné onemocnění prsu)

– pro všechny ženy po zvětšení prsů implantáty k vyloučení patologie (praskliny, patologického zapouzdření, deformace…) implantátů i k vyloučení patologie v prsní žláze

BENEFITY Dostupné a bezpečné vyšetření prsu

Nezatěžuje organismus rentgenovým zářením Umožní ověřit zdraví prsní žlázy a vyloučit podezřelé či nádorové změny Umožní prokázat prasklinu (rupturu) i jiné poškození implantátu

DŮVODY VYŠETŘENÍ Kdy jít na sonografické vyšetření?

SONO (neboli ultrazvukové vyšetření) doporučujeme při plánování estetického zákroku u všech žen, u žen nad 40 let doporučujeme i předoperační mamografii.
SONO vyšetření by mělo být provedeno nejdéle 3 měsíce před výkonem (ideálně s měsíčním předstihem), mamografie nejdéle 1 rok (ideálně ½ roku) před výkonem, a to proto, aby operatér i klientka měli jistotu, že v době operace nejsou v prsech známky nádorových změn.

Pooperačně (při nekomplikovaném průběhu) doporučujeme první SONO kontrolu u žen po augmentaci implantáty za jeden rok. Další kontroly pak nejdéle za dva roky (individuálně podle nálezu).  Tyto kontroly umožní zhodnotit uložení a celkový stav implantátu (nepřítomnost jeho praskliny, patologického zapouzdřování a dalších časných i pozdních pooperačních komplikací) i stav prsní žlázy.

Ženy po modelaci či redukci, které jsou bez časných pooperačních obtíží, mohou být dále sledovány preventivně cestou screeningových center ve zvyklém režimu.

SONOgafické sledování žen s implantáty je potřebné celoživotně, protože prasklina implantátu většinou nevede k žádným obtížím, na mamografii je viditelná až v pokročilém stádiu, a přitom je nejzávažnější patologií na implantátu.

SONO proto doporučujeme v intervalu nejméně dvou let i ženám, které chodí na pravidelná mamografická vyšetření (hrazená od 45 let ze zdravotního pojištění á 2 roky) do screeningových center -  sonograficky mohou být sledovány i v těchto centrech.

Na našem pracovišti provádíme i SONO:

konzultační – zejména při nejasném nálezu na implantátech popsaném na jiném pracovišti a před plánovanou výměnou implantátů k ověření jejich aktuálního stavu a diagnostické – při klinických obtížích (hmatná boulička , změna tvaru, velikosti či tuhosti prsů..) u žen po augmentaci (zejména k odlišení patologie implantátu od patologie v prsní žláze).

PRŮBĚH VYŠETŘENÍ Co vás čeká?

Jak sonografické vyšetření probíhá?

Jedná se o bezbolestné vyšetření bez známých nežádoucích vedlejších účinků. Provádí se na vyšetřovacím lehátku v poloze vleže na zádech ultrazvukovou sondou po nanesení průhledného gelu na vyšetřovanou oblast, na našem pracovišti ultrazvukovým přístrojem.

Při sonografickém vyšetření je zhodnocena rodinná anamnéza, zkonzultovány obtíže klientky v souvislosti s prsy i výsledky předchozích vyšetření. Sonografické vyšetření při nekomplikovaném nálezu trvá 15–20 minut a klientce je sdělen a podrobně vysvětlen výsledek provedeného vyšetření a doporučen termín příští kontroly.

V případě patologického nálezu v souvislosti s proběhlou operací prsů předáváme klientku do péče operatéra k dalšímu řešení.

V případě nepodezřelého, benigního (nezhoubného) nebo nejednoznačného nálezu, při zjištění významné rodinné anamnézy nebo na základě přání klientky nabízíme možnost sledování v Mammologické poradně Kliniky Esthé, kterou vede MUDr. Soňa Měšťáková.

V případě podezřelého či jednoznačně patologického nálezu navrhujeme další dovyšetření a klientce další postup podrobně vysvětlíme.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

  • Orientační cena vyšetření 1 500 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!