Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Operace vpáčených bradavek

Zvětšení či modelace prsů patří k nejběžnějším plastickým operacím, korekce vpáčených bradavek je méně častý, ale přesto důležitý zákrok.

BENEFITY Jedná se o poměrně jednoduchý operační zákrok

Lepší vzhled prsů Zvýšení pocitu atraktivity Jednoduchá operace v lokální anestezii Snazší hygiena, konec zánětů

DŮVODY OPERACE Kdy jít na korekci vpáčených bradavek?

Prsa jsou symbolem ženství, proto je jejich vzhled pro každou ženu tak důležitý. Zvětšení či modelace prsů patří k nejběžnějším plastickým operacím, které naše klientky podstupují. Existují však také méně časté, ale přesto důležité zákroky. Například korekce vpáčených bradavek.

Bradavky u žen nemají pouze estetickou úlohu. Jejich vystouplý tvar je zásadní pro správnou funkci. Vpáčené bradavky například znesnadňují či dokonce úplně znemožňují kojení.

Ženy se proto často rozhodují pro korekci vpáčených bradavek ještě před těhotenstvím.

Na druhou stranu určité operační metody mohou mlékovody přerušit a kojení pak je bohužel zcela nemožné.

U vážnějších stupňů vpáčení je však toto riziko menší než stav bez operace.

Dalším důvodem ke korekci vpáčené bradavky je zhoršená hygiena, kdy může docházet k nepříjemným kožním zánětům.

Korekce vpáčených bradavek je vhodná pro ženy, jejichž bradavky nemají běžný vystouplý tvar. Mohou být rovné, nebo dokonce vpáčené dovnitř. Jedná se přitom o poměrně jednoduchý operační zákrok, který může problém vyřešit.

Ženám, které trpí vpáčenými bradavkami, může lékař navrhnout několik způsobů řešení. 

Patří mezi ně neoperační techniky, jako jsou masáže, formovače bradavek nebo kontaktní obloučky. Tyto postupy však obvykle nemívají větší úspěch, proto se ve většině případů nakonec přistupuje k operaci.

PRŮBĚH OPERACE Co vás čeká?

Jak probíhá korekce vpáčených bradavek?

Mlékovody a ostatní zkrácené struktury jsou přerušeny ostrou jehlou či skalpelem a operatér zafixuje bradavku v budoucí poloze pomocí piercingu. Fixace trvá obvykle dva až tři měsíce. Poté může být odstraněna a problém je bez jizev vyřešen. Jedná se o zdaleka nejčastější způsob korekce. Zákrok trvá asi 20 minut a je proveden v lokální anestezii.

Jaké jsou možné komplikace a rizika?

I při korekci vpáčených bradavek může dojít k některým komplikacím. Patří mezi ně například krvácivé stavy nebo akutní zánět v místě bradavek či v jejich okolí. Při výkonech, kdy jsou přerušeny mlékovody, je významně ohrožena funkce kojení.

Důležité informace před nástupem k operaci

Korekce vpáčených bradavek je poměrně jednoduchým zákrokem a tak není nutná speciální příprava. Ženy musejí pouze podstoupit mammologické vyšetření a tři týdny před zákrokem přestat užívat léky, které zvyšují krvácivost.

Průvodce zákrokem

PTÁTE SE Vaše nejčastější dotazy

Jak probíhá rekonvalescence?

Korekce vpáčených bradavek neznamená pro tělo pacientky příliš velký zásah. Při zákroku stačí lokální anestezie a obvykle ho provádíme ambulantně. Pooperační péče spočívá v několika převazech. Případné stehy odstraňujeme klientkám za osm až deset dní po operaci. U metody bez řezů a sešívání se jedná v podstatě o obdobu piercingu a pooperační péče je shodná.

Jaké operace lze provádět současně s korekcí bradavek?

S touto operací je možné provádět v podstatě jakékoliv chirurgické zákroky. Výkon je krátký a není zatěžující. Nedoporučujeme ho ale provádět současně s jinými operacemi prsů z důvodů lokálních komplikací, jako je především možný zánět.

PŘED OPERACÍ Průvodce operací

  1. Doneste předoperační dokumentaci

    Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem. Vyšetření je nutné přinést nejpozději v den operace. Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni.

  2. Dodržujte pokyny před nástupem k operaci

    Před nástupem je vhodné nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje, nekouřit, pacient nesmí trpět žádnou virovou či jinou chorobou nebo být v rekonvalescenci. Kompletní seznam najdete níže.

  3. V den operace přineste vše důležité

    Předoperační vyšetření, přineste také léky, které pravidelně užíváte, věci osobní potřeby a přezůvky, kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy. Podrobnější seznam najdete níže.

Průvodce zákrokem

Cena zákroku

  • Orientační cena zákroku 15 000 Kč

Zarezervujte si svůj termín konzultace

Jsme klinika plastické chirurgie. Nabízíme kvalitu prověřenou tisíci spokojenými klienty. Připojte se k nim i vy.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Nebojte se zeptat!