Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

MUDR. KAREL URBAN

MUDR. KAREL URBAN

PLASTICKÝ CHIRURG

„Posláním estetické chirurgie je dělat člověka šťastným a spokojeným.“

Jeden z našich nejlepších plastických chirurgů, s lidským cítěním, který pro pacienta udělá vždy jen to nejlepší. Neudělá nic, čím by si pacient nebo on sám nebyl jistý. Tak nejčastěji hovoří o předním českém plastickém chirurgovi MUDr. Karlu Urbanovi jeho pacienti.

Důvodem dnes již tisíců spokojených pacientů jsou lékařovy zkušenosti získané na stážích ve Velké Británii, USA, Itálii či Švýcarsku a především přímo od mistra estetické chirurgie doc. MUDr. Jana Měšťáka CSc. Ten ho naučil nejen moderním profesním dovednostem v oboru plastické chirurgie, ale také trpělivosti a pokoře.

MUDr. Karel Urban za necelé čtvrtstoletí aktivního působení v estetické chirurgii splnil více než 4000 spokojeným ženám jejich sen o krásném poprsí. Navrátil plastikou břicha krásné křivky více než 1000 maminkám a liposukcí zbavil tuku z problémových partií přes 3000 pacientům. Provedl několik tisíc operací víček, více než 500 operací nosu, přes 600 faceliftů a mnoho dalších estetických a rekonstrukčních výkonů. 

Dnes se MUDr. Karel Urban pyšní řadou atestací a certifikátů. Kromě jiného je držitelem atestací ze všeobecné chirurgie, z plastické chirurgie i licence České lékařské komory v těchto oborech, dále Certifikátu odborné způsobilosti v estetické chirurgii, Certifikátu pro práci s lasery, aplikaci injekčních implantátů.

Ordinační doba

Konzultace

pondělí

10.00–13.00

středa

15.30–17.00

 

 

Kontrola

pondělí

13.00–14.00

středa

17.00–18.00

Chystáte se na kontrolu, nebo si chcete domluvit konzultaci s lékařem? Podívejte se, jaká je ordinační doba MUDr. Karla Urbana na klinice plastické chirurgie Esthé.

Sjednat konzultaci

Životopis

MUDr. Karel Urban je absolventem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Kromě své činnosti od roku 2000 na soukromé Klinice plastické chirurgie Esthé,  kde se specializuje především na estetickou chirurgii, pracuje od roku 1998 také na Klinice plastické chirurgie Fakultní nemocnice Bulovka, kde se zaměřuje hlavně na rekonstrukční plastickou chirurgii. Zde také sedm let let působil i ve funkci primáře kliniky a současně zde provádí i výuku studentů 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

V téže nemocnici je také nepostradatelnou součástí týmu Centra komplexní chirurgické péče o ženy s onemocněním prsu. Je jedním z nejúspěšnějších plastických chirurgů v oblasti rekonstrukce prsů u žen, které prodělaly mastektomii v souvislosti s nádorovým onemocněním prsu. V rámci univerzitní kliniky je zapojen do všech jejích činností a patří k nejlepším plastickým chirurgům pracoviště.

1993–1997 – Chirurgické oddělení Nemocnice Na Míčankách, Praha

1998–dosud – Klinika plastické chirurgie Fakultní nemocnice Bulovka

2000–dosud – Klinika Esthé

Publikační činnosti

O své zkušenosti z oboru plastické chirurgie se MUDr. Karel Urban dělí se svými kolegy z celého světa na mezinárodních kongresech a seminářích zasvěcených plastické a estetické medicíně. O svých poznatcích publikuje také v odborných článcích.

Jako špičkový plastický chirurg je MUDr. Karel Urban často oslovovaným specialistou pro rozhovory redakcemi českých médií. Seznámit se se zkušenostmi i osobností lékaře Esthé se můžete například v tomto výběru.

Členství v odborných společnostech

Další lékaři